نمایشگاه سگ به عنوان نمادی از تمدن عده ای به اصطلاح روشنفکر قرار گرفته است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75037
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۴۹
شاخص : قصه برپایی این‌گونه نمایشگاه‌ها درقزوین تازگی ندارد چرا که در سال‌های 89 و 92 هم شاهد چنین تجمعات غیرقانونی بوده‌ایم که اعتراض خانواده شهدا، علما و مردم را در پی داشته است.

مدتی است افسردگی شهر قزوین در جمع رسانه های مجازی و مکتوب استان در بوق و کرنا شده و این ادعا چیزی جز تخریب روانی و فرهنگی شهروندان و منفعت طلبی سودجویان نیست؛ بر فرض هم اگر افسردگی در قزوین وجود دارد؛ آیا محافل سگ گردانی و تجمعات غیرقانونی که باعث رواج بی‌بندوباری در جامعه می شود راه درمان آن است؟!

به گزارش شاخص نیوز، چند روز پیش تجمع غیر قانونی صاحبان سگ‌های نژاد زنده‌یاب در روستای کورانه قزوین بدون اطلاع رسانی به هیچ یک از مسئولان استانی و شهرستانی اقدام به برگزاری یک تجمع غیرقانونی کردند که با دخالت فرمانداری قزوین لغو شد.

نمایشگاه سگ قزوین که توسط سازمان مردم‌نهاد پناهگاه وفا قزوین روبه‌روی باشگاه سوارکاری ژاله واقع در ورودی کورانه از ساعت ۱۱ صبح آغاز شده بود و جمعیتی حدود ۵۰۰ نفر را از سراسر کشور در این محل جمع کرده بود.

نکته قابل توجه اینجاست که برگزاری مسابقه کیفیت نژادی سگ نوعی از روش های ناصحیح پر کردن اوقات فراغت و ترویج فرهنگ غربی محسوب می شود که با مذهب و فرهنگ کشور مخصوصا شهر مذهبی قزوین مغایرت دارد و عده‌ای به اصطلاح روشن‌فکر مُهر تمدن و پیشرفت به آن می زنند .

photo_2015-10-11_13-48-20 فستیوال سگ با پول‌های کلان…

مسابقات علمی، ورزشی، هنری و فرهنگی بسیاری وجود دارد که با برگزاری آن می‌توان به ارتقاع سطح شادابی، علمی و شکوفایی استعدادهای جامعه کمک کرد این در حالی است که پول‌های کلانی صرف تفریحات بیهوده‌ و مبتذلی مانند برگزاری نمایشگاه سگ می‌شود!

روی آوردن به چنین تجمعات غیرقانونی را می‌توان نبودن بستر مناسب برای تفریحات سالم در سطح شهر و برنامه های شاد در رسانه های جمعی از قبیل رادیو و تلوزیون دانست.

آیا در شأن شهر فرهنگی و مذهبی قزوین است که در آن شاهد محافل سگ گردانی در روز روشن با تبلیغات و تشریفات مفصل و حضور زنان بدحجاب و اختلاط دختر و پسرها بود؟ این سئوال مهم مطرح می‌شود؛ چرا تجمعی غیر قانونی در فاصله یکصد تا ۲۰۰ متری مقر استقرار پلیس برگزار می شود و عکس العملی دیرهنگام از سوی نیروی انتظامی صورت می‌گیرد؟!

این نمایشگاه با وجود اعتراض و اطلاع رسانی پی در پی مردم به پلیس، تا نیمه‌های روز ادامه می‌یابد که در نهایت با دخالت و وارد عمل شدن فرمانداری قزوین به آن خاتمه داده می شود.

photo_2015-10-11_13-48-12

البته ماجرای برپایی این‌گونه نمایشگاه‌ها در قزوین تازگی ندارد چرا که در سال‌های ۸۹ و ۹۲ هم شاهد چنین تجمعات غیرقانونی علاقه مندان به سگ های تزئینی بوده‌ایم که اعتراض خانواده شهدا، علما و مردم را در پی داشته است.

حال سوال دیگر اینجاست چرا امروزه جوانانی دیده می شوند که در خیابان و در جلوی چشمان عموم با سگ به گشت و گذار می پردازند، این مسئله تا جایی افزایش یافته، به گونه ای که حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی‌نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین خواستار برخورد با این پدیده زشت اجتماعی شده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین هفته گذشته در نشست مشترک نیروی انتظامی و دادگستری با اشاره به این‌که اخیرا در قزوین سگ گردانی با الگو گرفتن از پایتخت در حال ترویج است، بیان کرده است: اگر ما نسبت به این مقوله بی تفاوت باشیم در واقع آرمان‌های خود را به تاراج گذاشته‌ایم چرا که خود بنده شاهد این مقوله در پارک‌ها و محله‌های متدین‌نشین بوده‌ام و این برای جامعه ما شرم‌آور است.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت/۱

ترویج سگ گردانی با الگو گرفتن از پایتخت در قزوین/ با عاملان ترویج بدحجابی در ماشین‌های عبوری برخورد شود

لغو تجمع صاحبان سگ زنده‌یاب در قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار