برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در ۳۰ نقطه از استان/قیام ۱۵ خرداد نمونه بارزی از بیداری و آزادگی ملت ایران است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 165636
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
رییس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی قزوین عنوان کرد
شاخص : رییس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت:مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)علاوه بر برگزاری مراسمات مختلف در سطح ادارت در ۳۰ نقطه از سطح استان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام علی قابل رییس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: امسال برای دومین سال پیاپی به علت مصادف شدن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با ماه مبارک رمضان، حرکت کاروان‌ها از استان‌ها به سمت مرقد امام در جریان نیست.

وی با اشاره به اینکه امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در پیش خواهیم داشت، افزود: انقلاب اسلامی از دستاوردهای امام خمینی(ره) به عنوان اولین بنیان‌گذار این انقلاب است.

قابل بیان کرد: امام خمینی(ره) یک حرکت بزرگی را در جامعه اسلامی و جهان به وجود آوردند که برای تبیین جایگاه و حفظ مقام ایشان باید مراسم ارتحال پرشکوهی را در نقاط مختلف کشور و استان به نحو شایسته‌ و مردمی برگزار شود.

این مسوول تصریح کرد: امام خمینی(ره) توانست نظامی را تاسیس کند که ۴۰ سال در برابر ابر قدرت‌ها و تمام بدخواهان داخلی و خارجی ایستادگی کرده و نه تنها سربلندی و عزت را در روی کره زمین برای ملت ایران به وجود آورد بلکه چشمه امیدی برای تمام کشورهای مظلوم و تحت ستم شد.

رییس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان قزوین تشریح کرد: دشمن از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نقشه براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در سر داشت و با توطئه‌های مختلف از قبیل جنگ، ترور شخصیت‌ها و تحریم‌ها برای به زانو درآوردن این ملت اقدام کرد اما این انقلاب و نظام به لطف خدا امروز سربلند است.

اکنون جبهه‌های مقاومت محدود به مرزهای جمهوری اسلامی و جغرافیایی ایران نیست

قابل ابراز کرد: اکنون جبهه‌های مقاومت محدود به مرزهای جمهوری اسلامی و جغرافیایی ایران نیست بلکه تا عمق کشورهای اسلامی و آسیا کشیده شده و همین موضوع سبب ناراحتی دشمن است.

این مسوول با اشاره به بیانیه خروج آمریکا از برجام تصریح کرد: یکی از دلالیل نقض برجام توسط آمریکا این بود که نتوانستند ایران را از نفوذ در منطقه بازدارند چراکه قصد داشتند مقابل اقتدار و  گسترش ایران اسلامی بایستند.

قابل ابراز کرد: کشورهایی که کنونی در برجام باقی مانده‌اند خواستار برجام‌های متوالی هستند تا بتوانند بر ایران مسلط شوند و این نشان می‌دهد که آن‌ها برای ضربه زدن به کشور، فرقی با آمریکا ندارند.

رییس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: امام راحل به عنوان یک شخصیت و عالم آینده‌نگر توانست علاوه بر شناسایی عمق اسلام ناب، عموم ملت اصیل ایران را به قهرمانان آزاد‌ه‌ای تبدیل کند و  ترس در جان ابر قدرت‌ها بیندازد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون دشمن در نظر دارد که از طریق جبهه‌های فرهنگی نفوذش را به میان جوانان و خانواده‌ها گسترش دهد و از آن طریق سربازگیری کند.

این مسوول در ادامه اظهار کرد: اینجاست که ضرورت افکار بلند امام راحل به عنوان نسخه شفا بخش و نجات بخش باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و از آن برای جلوگیری از نفوذ فرهنگی دشمن استفاده کنیم.

قابل تشریح کرد: امام خمینی(ره) با اندیشه ناب در دل جوانان نفوذ و نظام شاهنشاهی تحت اختیار آمریکا را در هم شکست اما اینکه ما نمی‌توانیم امروز جوانان خود را از افکار پلید استکبار جهانی برهانیم نشان از این است که ما عمق انقلاب را درک نکردیم.

مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در ۳۰ نقطه از استان قزوین برگزار می‌شود 

رییس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به سخن امام (ره) که فرمودند ” ۱۵ خرداد را برای همیشه در تاریخ به عنوان روز عزای عمومی اعلام می‌کنم” خاطرنشان کرد: مسئله ۱۵ خرداد نیز انقلاب عظیمی است که امام فرمود باید به جایگاه شهدای بیدار و پیشتاز در آن مقطع توجه ویژه‌ای شود.

وی با بیان اینکه ما باید از قیام ملت در  روز ۱۵ خرداد درس بگیریم، ابراز کرد: ملت ایران آن زمان علی رغم سال‌ها تبلیغات منفی که برای تخریب و تضعیف اسلام توسط دست نشانده‌های آمریکا صورت گرفته بود، توانستند ارکان آن حکمت را متزلزل کنند و به پیروزی رسیدند.

این مسوول خاطرنشان کرد: ما می توانیم با مطالعه در خصوص قیام ۱۵ خرداد  از آن به عنوان الگویی در مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن استفاده کنیم.

قابل در ادامه عنوان کرد: مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) علاوه بر برگزاری مراسمات مختلف در سطح ادارات در ۳۰ نقطه از سطح استان برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: روحانیون و سخنرانان در شب‌های  ۱۴ و ۱۵ خرداد به تبیین  شخصیت الهی حضرت امام(ره) و شهدای ۱۵ خرداد خواهند پرداخت.

این مسوول در انتها عنوان کرد: مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در  شهرستان قزوین روز ۱۴ خردادماه سال جاری از ساعت۱۸:۳۰ تا افطار در مسجد امام خمینی(ره) غیاث آباد و️  روز ۱۵ خردادماه به مناسبت بزرگداشت سالگرد شهدای ۱۵ خرداد از ساعت ۱۸:۳۰تا افطار در امامزاده حسین(ع) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۳

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار