برگزاری مراسم بزرگداشت آیت ‌الله حاج شیخ مجتبی قزوینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85585
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
25 آذر صورت می گیرد؛
شاخص : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به برگزاری همایش بزرگداشت آیت الله حاج شیخ مجتبی قزوینی گفت: این بزرگداشت با حضور یکی از نوادگان این عالم و شورای فرهنگی کشور بر گزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، مهدی احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت بزرگداشت و رونمایی از پوستر آیت الله حاج شیخ مجتبی قزوینی  در سالن باغستان برگزار شد، با اشاره به اینکه مراحل اداری بزرگداشت این عالم ربانی طی یک سال صورت گرفته، اظهار کرد: تاسیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، تحقیق و پژوهش از طریق مراجع تهران و قم، تشکیل کمیته علمی و فرهنگی از جمله اقداماتی بود که در راستای بزرگداشت و شناساندن شخصیت آیت الله حاج شیخ مجتبی قزوینی انجام گرفت.

وی افزود: آیت الله وحید، آیت الله گرگانی، آیت الله شبیری زنجانی و آیت الله شهرستانی از علمایی بودند که ما را در پیشبرد اهداف، انجام تحقیقات و جمع‌آوری اسناد کمک کردند.

این مسئول با اشاره به اینکه ۲۵ آذر نتایج تحقیقات خدمت مردم شهید پرور قزوین ارائه خواهد شد، ابراز کرد: این عالم ربانی دارای مبارزات سیاسی بوده که کتابی توسط سید جعفر سیدان از علمای مشهد نوشته و به چاپ رسیده است.

احمدی خاطرنشان کرد: وزارت و معاونت فرهنگی، تدابیری را اتخاذ کرده‌اند تا این بزرگداشت در دو استان مشهد و قزوین برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین اعلام کرد:این بزرگداشت با حضور یکی از نوادگان این عالم و شورای فرهنگی کشور بر گزار می‌شود.

احمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ۲۵ آذر سال ۱۳۸۲ که به استان قزوین سفر کرده بودند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری اخلاق آیت الله حاج شیخ مجتبی قزوینی را تحسین کرده و به جوانان توصیه کردند به داشته های خود افتخار و تکیه کنند.

وی افزود: از دفتر رهبر معظم انقلاب درخواست شده که پیامی برای بزرگداشت این عالم بزرگوار ارسال کنند، همچنین دعوتنامه‌ای برای حضور یکی از فرزندان رهبری در این همایش ارسال شده که امیدواریم محقق شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار