برگزاری مسابقه چوگان در ایام نوروز/ استان قزوین در سال جاری میزبان یک میلیون و ۷۳۰ هزار گردشگر بوده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 51431
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰
مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین:
شاخص : مسابقات چوگان نوروز 94 در حالی در قزوین برگزار می‌شود که دفتر بین‌المللی چوگان ایران نیز در این شهر دایر خواهد شد.

محمدعلی حضرتی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی شاخص با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای نوروز ۹۴ از برگزاری مسابقه چوگان به مدت سه روز همزمان با ایام نوروز در قزوین خبر داد، اظهار کرد: همچنین در این ایام دفتر بین‌المللی چوگان ایران در قزوین دایر خواهد شد و آثار مربوطه به بازی چوگان در نمایشگاهی در عالی‌قاپو به نمایش گذاشته خواهد شد.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در ادامه از برگزاری تورهای مرمت در ایام نوروز خبر داد و ابراز کرد: این اقدام به منظور آشنایی با گردشگران با فرآیند مرمت مکان‌های تاریخی است.

وی همچنین بازدید از بناهای تاریخی را از دیگر برنامه‌های نوروزی عنوان کرد و افزود: در ایام فاطمیه هم برنامه پیاده‌روی از حرم تا حرم برای گردشگران درنظر گرفته شده است.

حضرتی‌ها برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در محوطه عالی‌قاپو را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: در بناهای تاریخی دیگر هم نمایشگاه صنایع دستی و آثار هنرمندان در رشته‌های مختلف موسیقی، نقاشی، خوشنویسی، عکس و گرافیک ارائه می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به جذب گردشگر به استان قزوین اظهار کرد: در این راستا ۹ دوره آموزشی برای افرادی که می‌توانند این فرآیند را میزبانی کنند از جمله راننده‌های تاکسی، وسایل نقلیه عمومی، اتوبوس‌ها، پایانه‌های حمل و نقل، مسئولین جایگاه‌های سوخت‌رسانی، نیروی انتظامی، دهیاران روستاها و اعضای ستادهای خدمات سفر استان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه کرد: در این دوره‌ها شرایط میزبانی، آداب معاشرت و معرفی جاذبه‌های گردشگری آموزش داده خواهد شد.

حضرتی‌ها تعداد بازدید و مراجعه گردشگران در سال ۹۲ به استان قزوین را یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر عنوان کرد و یادآورشد: این رقم امسال به یک میلیون و ۷۳۰هزار نفر رسیده است و امیدواریم با برنامه‌های درنظر گرفته شده این رقم در نوروز آینده افزایش یابد.

انتهای پیام/۷۲۳۱/ت۱/م

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار