برگزاری مناظره انتخاباتی با عنوان "عصرانه انتخاباتی" در دانشگاه بین المللی امام‌ خمینی(ره) قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92782
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۰۶
مسئول بسیج دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)قزوین خبر داد:
شاخص : مسئول بسیج دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین از برگزاری مناظره انتخاباتی با حضور کاندیداهای اصولگرا و اصلاح‌طلب در این دانشگاه خبر داد.

محسن اکبرشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به تبلور مردم سالاری دینی نظام جمهوری اسلامی به عنوان مهم‌ترین رکن قانون گذاری در کشور بعد از شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به حق نظارت مردم بر نمایندگان انتخابی، باید راهبردهایی مبتنی بر شفافیت عملکرد نمایندگان طبق اهداف امر به معروف و نهی از منکر مسئولان تحقق پیدا کند.

مسئول بسیج دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین با بیان اینکه برنامه ها و مناظره انتخاباتی با عنوان “عصرانه انتخاباتی” در یک هفته منتهی به انتخابات در این دانشگاه برگزار می شود، ابراز کرد: این برنامه ها از شنبه یکم تا چهارشنبه پنجم اسفند ماه اجرا می شود.

این مسئول افزود: با توجه به آئین نامه های اعلام شده از طرف وزارت خانه، احزاب باید با ثبت نام در دانشگاه، خود را به عنوان نماینده احزاب اعلام کنند.

اکبرشاهی با اشاره به اینکه دکتر محمدبیگی و حجت الاسلام حسینی دو نماینده پیشنهادی اصولگرایان هستند تصریح کرد: سید حمیده زرآبادی از طرف اصلاحات و داوود محمدی به عنوان نماینده مستقل در انتخابات امسال حضور دارند.

وی اعلام کرد: پرسشنامه ای جهت معیارسنجی عملکرد نمایندگان در نظر گرفته شده تا تبصره ها و آئین نامه های امضاء شده توسط آنان، میزان رای های داده شده به مفاد قانونی در مجلس، جوایز دریافتی از مجلس و فعالیت هایی که در طول نمایندگی برای مردم انجام داده اند ارائه شود.

مسئول بسیج دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین اضافه کرد: پرسش نامه هایی نیز برای افراد عام در نظر گرفته شده که قبل از حضور خود در دانشگاه فرم مربوطه را تکمیل و به دانشگاه ارائه می کنند.

اکبرشاهی با بیان اینکه زمان در نظر گرفته شده برای برنامه ۴۵ دقیقه است خاطرنشان کرد: این برنامه از ساعت ۱۴:۴۵ تا ۱۵:۳۰ برگزار خواهد شد که افراد علاوه بر پرداختن به رزومه شخصی و دفاعیات ارائه شده زمانی را برای پاسخ به سوالات دانشجویان دارند.

وی با اشاره به دعوت از خبرگزاری های مختلف جهت پوشش اخبار برای سطح آگاهی مردم گفت: تشکیل میزگرد تخصصی با حضور سه نامزد انتخابات خبرگان رهبری( آیت الله اسلامی، حجت الاسلام تلخابی و آیت الله رجبی) با موضوع ولایت فقیه و پیوند حوزه و دانشگاه هم در حال پیگیری و برنامه‌ریزی برای اجرا می‌باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار