برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی- ورزشی دانشجویان غیرایرانی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58563
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۵:۰۸
معاونت امور بین‌المللی دانشگاه امام(ره) خبر داد
شاخص : معاون امور بین‌الملل دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین با بیان اینکه بیش از 1200 دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه بین‌الملل امام(ره) مشغول تحصیل هستند، از برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی- ورزشی دانشجویان غیرایرانی در قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه شاخص، روح‌الله بیات معاونت امور بین المللی دانشگاه امام خمینی(ره) پیش‌ازظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه استان قزوین در سالن کنفرانس مطبوعاتی دانشگاه امام(ره) برگزار شد، اظهار کرد: سیاست وزارت علوم در دولت تدبیر و امید امروز این است که دانشگاه‌ها را به سمت بین‌المللی شدن پیش ببرد.

بیات، جذب و شناسایی دانشجویان خارجی را یکی از اولویت‌ها در معاونت امور بین الملل ذکر کرد.

وی در ادامه گفت: برای جذب دانشجویان خارجی، ایجاد محیط‌های جالب و جذاب برای آن‌ها به خوبی در دانشگاه‌ها دیده نمی‌شوند.

معاون امور بین‌الملل دانشگاه امام خمینی(ره) با بیان اینکه یکی از شاخص‌های مهم دانشگاه‌ها در بحث رتبه‌بندی، تعداد دانشجویان خارجی است، افزود: دانشگاه‌های کشور به دنبال بین‌المللی کردن فعالیت‌های خود هستند.

این مسئول همچنین جشنواره فرهنگی- ورزشی دانشجویان غیر ایرانی را بستری برای معرفی قزوین در عرصه بین‌المللی معرفی کرد.

بیات تصریح کرد: دانشگاه‌های دیگر باید از تجربیات دانشگاه بین‌الملل امام(ره) استفاده کنند و یکی از برنامه‌های بسیار جذاب برای دانشجویان را برگزاری جشنواره‌های دانشجویی عنوان کرد و خبرداد: این جشنواره از ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه در دانشگاه برگزار می‌شود.

وی با بیان این نکته که این جشنواره در سال جاری برای نخستین‌بار به عنوان پایلوت برای دانشجویان غیرایرانی برگزار می‌شود، گفت: تمام تلاش خود را برای ادامه اجرای چنین جشنواره‌هایی در سال‌های آتی نیز خواهیم داشت.

تحصیل بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه بین‌الملل امام(ره)

معاون امور بین‌الملل دانشگاه امام خمینی(ره) اذعان داشت: این دانشگاه از ۲۹ کشور در مرکز زبان و در دانشکده‌های دیگر دانشجو دارد و درواقع این دانشگاه از ۴ قاره جهان دانشجو دارد.

این معاون اعلام کرد: در کل بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی خارجی داریم که از این تعداد ۵۵۰ دانشجو در مرکز زبان و ۶۵۰ در دانشکده‌های دیگر مشغول تحصیل هستند.

بیات تاکید کرد: از ۱۲۰ کشور به مرکز زبان دانشگاه بین‌الملل امام خمینی(ره) آمدند اما متاسفانه تاکنون بهره‌برداری درستی از این ظرفیت‌ها نشده است.

وی همچنین در پایان از برگزاری افتتاحیه این جشنواره در ۲۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ صبح همراه پخش زنده از صداوسیما خبر داد.

انتهای پیام/۸۰۰/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار