برگزاری نمایشگاه فرش دست‌باف با حضور 60 واحد تولیدی و بازرگانی
کد خبر: 122303
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷
مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین خبر داد
شاخص : مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین گفت: نمایشگاه فرش دست‌باف ایران-قزوین با حضور 60 واحد تولیدی و بازرگانی از سراسر کشور در استان برپا می‌شود.

هادی طاهرخانی مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، درباره برگزاری نهمین نمایشگاه فرش دست‌باف ایران-قزوین، اظهار کرد: این نمایشگاه با حضور ۶۰ واحد تولیدی و بازرگانی از سراسر کشور در استان برپا می‌شود.

وی افزود: استان قزوین میزبان فعالان عرصه فرش‌بافی از استان‌های آذربایجان شرقی، کردستان، قم، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، یزد، کرمان و تهران خواهد بود.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین عنوان کرد: هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه توسعه صادرات غیر نفتی است که تجار می‌توانند با شرکت در آن و تعامل با یکدیگر به پیشرفت این صنعت کمک کنند.

طاهرخانی با بیان اینکه فرش یک نماد فرهنگی و اقتصادی برای ایران است، ابراز کرد: حمایت عملیاتی از اقتصاد مقاومتی، ترویج و احیاء هنر فرش، حمایت از تولید داخلی و همچنین ارائه دستاوردهای این هنر ماندگار ایرانی از دیگر اهداف نمایشگاه است.

این مسوول خاطرنشان کرد: استان قزوین یک غرفه بزرگ با عنوان ” خانه فرش استان قزوین” در این نمایشگاه دارد که فعالان خصوصی، مراکز فرش بافی و فعالان تحت حمایت کمیته امداد در آن حضور دارند.

وی اذعان داشت: قیمت‌ها تخفیف مناسبی نسبت به بازار دارد و غرفه‌ها از تنوع قابل توجهی که شامل فرش، تابلو فرش، انواع فرش‌های ابریشمی، قالی و قالیچه برخوردار خواهد بود.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین ضمن دعوت از همه هم‌استانی‌ها برای بازدید از این نمایشگاه، گفت: علاوه بر غرفه‌های فرش برنامه‌های جانبی دیگری از جمله تجلیل از بافندگان نمونه و حضور هیئت‌های خارجی و بازدید مسوولین استانی و کشوری را در نمایشگاه خواهیم داشت.

طاهرخانی یادآورشد: تعداد ۵۹ غرفه و مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ متر برای برپایی نمایشگاه فرش دست بافت پیش‌بینی شده و افتتاحیه این نمایشگاه فردا (یکشنبه ۵ دی ماه) راس ساعت ۱۷ باحضور استاندار قزوین و رییس مرکز ملی فرش ایران و جمعی از مسوولین برگزار خواهد شد.

این مسوول با اشاره به ساعات بازدید از نمایشگاه توضیح داد: این نمایشگاه از پنجم تا دهم دی‌ماه از ساعت ۱۵ الی ۲۱:۳۰ د محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین پذیرای بازدیدکنندگان است.

وی در خاتمه افزود: امیدوارم با برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها شاهد حضور پرشکوه فرش قزوین باشیم و به سمتی برویم که فرش قزوین همانند سایر استان‌های مطرح در این زمینه به یک برند تبدیل شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار