برگزاری همایش توسعه پایدار شهری در قزوین/ هدف این همایش از بین بردن تعارض‌هاست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59095
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲:۱۳
رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران خبر داد
شاخص : رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران از برگزاری همایش توسعه پایدار شهری در قزوین خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این همایش از بین بردن تعارض‌هاست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدرضا نوروزیان رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران در جمع اصحاب رسانه استان قزوین از برگزاری همایش توسعه پایدار شهری در قزوین خبر داد و گفت: این همایش ۲۰ خرداد ماه به منظور ایجاد هماهنگی بین انجمن‌های معماری و شهرسازی کشور در دانشگاه بین‌الملل امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی افزود: از دیگر اهداف برگزاری این همایش این است که دستگاه‌ها و نهادهای مختلف را در راستای معماری و شهرسازی به نقطعه مشترک نزدیک بکنیم و تعارض‌ها از بین برود.

 برای این همایش تاکنون ۳۰۰ مقاله در ۴ رشته معماری، شهرسازی، عمران و گردشگری به دبیرخانه ارسال شده و هم‌اکنون در حال داوری است.

نوروزیان اضافه کرد: به آثار برگزیده گواهینامه بین‌المللی اهداء خواهد شد.

رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران در این نشست با اشاره به معضلات اصلی شهرها گفت: در ساخت و ساز و معماری شهرها  به خصوص در قزوین موضوع سلامت حذف شده است به طوری که این استان رتبه اول یا دوم افسردگی در کشور را داراست.

رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران عنوان کرد: فقدان مشارکت واقعی مردم و مسئولین را از دیگر دغدغه‌های اصلی شهر عنوان کرد.

وی در ادامه از پیوستن این کانون به مجمع جهانی معماران خبر داد و اضافه کرد: این موضوع موجب شناساندن هویت تاریخی کشور به جهان، افزایش ثروت ملی و رونق گردشگری خواهد شد.

رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران یادآور شد: این کانون به منظور هماهنگ کردن انجمن‌ها در ۲۰ فروردین سال گذشته به ثبت رسید و هم‌اکنون با ۹ عضو از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، گیلان، مازندران، خراسان رضوی، گلستان و قزوین در حال فعالیت است.

نوروزیان در پایان خاطرنشان کرد: هرمزگان و بوشهر هم به زودی به این کانون ملحق خواهند شد.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار