برگزاری پنجمین اجلاس شهرداران آسیایی امروز در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69019
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
شهردار قزوين خبر داد
شاخص : شهردار قزوين با اشاره به برگزاري پنجمين اجلاس شهرداران آسيايي در قزوين، گفت: اين اجلاس با حضور شهرداران كشورهاي آسيايي امروز در قزوين برگزار مي‌شود.

مسعود نصرتی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به برگزاری پنجمین اجلاس شهرداران آسیایی در قزوین، اظهار کرد: این اجلاس با حضور شهرداران و نمایندگان ۲۰ شهر آسیا و ۱۵ شهر کشورمان امروز در قزوین برگزار می‌شود.

شهردار قزوین تصریح کرد: پنجمین اجلاس شهرداران آسیایی در راستای توسعه مناسبات و همکاری‌های بین المللی شهرهای کشورمان و در مسیر تحقق سیاست ها و اهداف کلان در چارچوب دیپلماسی شهری و محلی برگزار می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه دو روز نخست این اجلاس چهار روزه، روزهای شنبه و یکشنبه در تهران برگزار شد، افزود: این اجلاس به عنوان یکی از برنامه های بزرگداشت هفته قزوین، نهم و دهم شهریور با محوریت گردشگری، ترافیک و اقتصاد برگزار خواهد شد.

نصرتی عنوان کرد: شهردارانی از کشورهای بنگلادش، افغانستان، لبنان، پاکستان، فلسطین، چین، هند، ارمنستان، اردن، صربستان، تایلند، عراق، قزاقستان، قرقیزستان و ترکیه در این همایش حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: شهرداران تهران، بندرعباس، همدان، ارومیه، شیراز، تبریز، کرج، مشهد، رشت، کرمانشاه و کاشان نیز از جمله میهمانان این اجلاس در قزوین هستند.

شهردار قزوین خاطرنشان کرد: مجمع شهرداران آسیایی به عنوان یک شبکه همکاری و ارتباطی بین شهرداران آسیایی، در سال ۲۰۰۸ میلادی پایه گذاری شد.

نصرتی در انتها اضافه کرد: امسال برنامه های هفته گرامیداشت قزوین با شعار «قزوین تمدنی به قدمت زندگی» برگزار می شود و روز قزوین فرصتی برای معرفی ظرفیت های این شهر در سطوح ملی و جهانی است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار