برگزاری چهاردهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80950
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۱۵
همزمان با سراسر كشور صورت گرفت
شاخص : معاون فرهنگي و هنري فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين گفت: چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور در 5 حوزه امتحاني استان برگزار شد.

شهریار پرهیزکاری دیروز در حاشیه برگزاری چهاردهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، اظهار کرد: در این آزمون شرکت کنندگان رده سنی بالاتر از ۱۲ سال با هم رقابت کردند.

معاون فرهنگی و هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین؛ شناسایی استعدادهای جوان قرآنی، یکپارچه سازی و استاندارد سازی فعالیت های قرآنی و تهیه بانک اطلاعاتی از فعالان قرآن و عترت را از اهداف برگزاری این آزمون عنوان کرد.

این مسئول با بیان اینکه این آزمون در ۱۵ رشته قرآنی برگزار شد، تصریح کرد: این مسابقه در رشته های حفظ یک جزء، سه جز، ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء، ۲۰ جزء، ۳۰ جزء، مفاهیم مقدماتی و تکمیلی قرآن کریم و مفاهیم نهج البلاغه بود.

پرهیزکاری اعلام کرد: چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور در پنج حوزه امتحانی قزوین، تاکستان، البرز، بوئین زهرا و آبیک روز جمعه برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که به حدنصاب نمره قبولی برسند، از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت متبوع و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گواهی پایان دوره دریافت می کنند.

این مسئول در انتها افزود: آزمون داوطلبان مقطع سنی زیر ۱۲ سال پنج شنبه ۲۸ آبان ماه در مدرسه بقیه الله برگزار می شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار