برگزاری چهارمین همایش تجلی شیدایی در قزوین/ هنر انقلابی به دنبال حقیقت است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 54887
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۵:۵۱
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان:
شاخص : مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قزوین گفت: ویژه برنامه؛ همایش بزرگ «تجلی شیدایی4» به عنوان مهم‌ترین برنامه هفته هنر انقلابی با حضور سردار تشکری در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شاخص، محمد امیری‌مقدم ظهر امروز در نشست با خبرنگاران قزوین که به مناسبت فرارسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی در مرکز فرهنگی و هنری شهید آوینی برگزار شد، از اجرای برنامه‌های مختلفی در آستانه هفته هنر اسلامی در استان قزوین و شهرستان‌های استان خبر داد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قزوین اظهار کرد: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره سیدشهیدان اهل قلم، شهید مرتضی آوینی و فرارسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی برنامه‌های متعددی در نظر گرفته شده که در شهر قزوین و شهرستان‌ها اجرا خواهد شد که تبلیغات محیطی آن در سطح شهر انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های شهید آوینی در عرصه هنری به موسسه فرهنگی روایت فتح اشاره کرد و گفت: این موسسه در سال ۱۳۷۰ با مسئولیت شهید آوینی افتتاح شد که پس از فعالیت‌های بسیار این شهید بزرگوار در تاریخ ۲۰ فروردین ۷۲ در قتلگاه فکه به آرزوی دیرینه خود رسید.

امیری‌مقدم به این گفته شهید آوینی که هنر تجلی شیدایی است؛ اشاره کرد و گفت: شهید آوینی نگاه ویژه‌ای به بحث هنر اسلامی داشت و بر این باور بود که هنر انقلابی به دنبال حقیقت است.

این مسئول در بیان نقش هنر در جامعه؛ گریزی به سخنان مقام معظم رهبری در این رابطه زد که ایشان هنر را یکی از  موثرترین ابزار در تبلیغ و صدور انقلاب اسلامی می‌دانند و اگر هنر درخشش داشته باشد جامعه خواهد درخشید.

امیری مقدم در ادامه به دیدار مقام معظم رهبری با هنرمندان و مداحان در ۲۰ فروردین ۹۴ اشاره کرد و یادآور شد: رهبری نگاه مثبتی به هنر داشته و ایمان دارند که هنر کشور ما در آینده هنری جوشنده و برتر خواهد بود.

وی از ویژه برنامه؛ همایش بزرگ «تجلی شیدایی۴» به عنوان مهم‌ترین برنامه هفته هنر انقلاب یاد کرد و افزود: همایش تجلی شیدایی ۴ روز چهارشنبه (۱۹ فروردین) در سالن سازمان تبلیغات باحضور سردار تشکری‌ از همرزمان سردارسلیمانی برگزار خواهد شد که در این برنامه از گفتمان انقلاب اسلامی و تحولات منطقه صحبت می‌شود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قزوین خاطرنشان کرد: به دلیل تقارن هممایش تجلی شیدایی ۴ با با روز میلاد حضرت زهرا(س) و تجلیل از مقام شامخ مادر، از ۵ مادر و همسر شهید هنرمند استان تجلیل خواهد شد.

امیری‌مقدم با اشاره به حضور دکتر حسن بنیانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس اسبق حوزه هنری کشور به عنوان یکی دیگر از سخنرانان این برنامه تصریح کرد: وی در خصوص مباحث فرهنگی و هنری به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت هم چنین استاد میزاوندی خواننده آهنگ «دایه دایه وقت جنگه» از هنرمندان نام آشنا و فعالان حوره آهنگ‌های انقلابی یکی دیگر از حاضران این همایش خواهد بود.

وی در ادامه از برنامه‌های دیگر در پیش رو یاد کرد، که در این میان برنامه‌هایی از قبیل دیدار مسئولین کانون هنرمندان با حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی در روز ۲۰ فروردین، اختتامیه اولین جشنواره سرود بسیج ۲۲ فروردین ۹۴ در سالن اداره فرهنگ شهر البرز به چشم می‌خورد.

امیری‌مقدم در پایان سیاست‌های کلی بسیج هنرمندان را تولید و حمایت از  آثار هنری در راستای انقلاب اسلامی نام برد و افزود: از دیگر اهداف این سازمان آموزش و تربیت نیروی متعهد و متخصص، برگزاری برنامه‌هایی از قبیل جشنواره هنری که همزمان با برگزاری این جشنواره در سطح کشوری بود و استان قزوین مقام دوم در رشته داستان نویسی و هنر تجسمی را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/۱۰۰۲/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار