برگزاری کنگره ملی ۷هزار شهید زن در اسفند ماه سال جاری در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 109036
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۵۶
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان قزوین خبرداد:
شاخص : مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان قزوین از  کنگره 7 هزار شهید زن کشور، خبر داد و گفت: این کنگره در  16 اسفند این برنامه به صورت ملی در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی معاون اجرایی سپاه استان قزوین  در نشست خبری و مطبوعاتی با موضوع اولین مانور رسانه ای شهیده شاخص بسیجی کشور (رقیه رضایی ) که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات سپاه ناحیه امام حسن(ع) برگزار شد، اظهار کرد: هرساله سازمان بسیج مستضعفین در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دستورالعمل هایی را ابلاغ و بر اساس آن در کل کشور به شناسایی شهدای شاخص می‌پردازند.

وی افزود: با توجه به ارزیابی‌های مختلف، شهیده رقیه رضایی از استان قزوین به عنوان شهید شاخص کشوری انتخاب شد.

این مسئول افزود: این شهیده شاخص در ۹ مردادماه سال ۶۶ در سن ۲۲ سالگی در حادثه خونین مکه به عنوان جوان‌ترین شهید سال به شهادت رسیدند.

معاون اجرایی سپاه استان قزوین تشریح کرد: جلسات متعددی در مجموعه سپاه پاسداران و هماهنگی با متولیان استان در خصوص فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شده است تا بتوانیم یاد همه شهدا بویژه این شهیده گرانقدر را زنده نگه داریم.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید مورد توجه ویژه قرار گیرد عنوان کرد: اگر امروز کشور ما در میان مباحث مختلف حرفی برای گفتن دارد همه را مرهون شهداست و تا زمانی که فرهنگ شهادت زنده‌است، همچنان پیروز در عرصه‌ها مختلف هستیم.

لیلا رضایی مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان قزوین از برگزاری اولین مانور رسانه‌ای این شهیده در ۹ مرداد همزمان با سالروز شهادتشان خبر داد و گفت: فضاسازی تبلیغاتی سطح قزوین در خصوص این شهیده شاخص از امروز با عنوان هاجران مهاجر آغاز شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه دومین مانور رسانه‌ای شهیده رضایی در ۱۸ شهریور، ابراز کرد: آشنایی نسل جوان با جنبه‌های مختلف ایثار و شهادت با رویکرد استکبار ستیزی کشورهای غربی همراه است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان قزوین گفت: روز دوشنبه ۱۱ مرداد یادواره شهدای زن قزوین که در حادثه مکه به شهادت رسیدند برگزار می‌شود.

این مسئول از برگزاری کنگره ۷ هزار شهید زن کشور خبر داد و گفت: مقدمات این کنگره انجام شده تا ۱۶ اسفند این برنامه به صورت ملی در قزوین برگزار شود.

رضایی در پایان افزود: نمایشگاهی توسط بسیج دانشجویی و در راستای معرفی شخصیت شهیده رضایی در امامزاده حسین(ع) همزمان با کنگره اسفند ماه برگزار می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار