برگزاری ۱۵ همایش با موضوع پژوهش در هفته پژوهش و فناوری در استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 120497
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین خبر داد:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از برگزاری 15 همایش با موضوع پژوهش در هفته پژوهش و فناوری در استان خبر داد.

به گزارش شاخص نیوز؛ سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به هفته پژوهش و فناوری اظهار کرد: امسال از تاریخ ۱۴ لغایت ۱۸ آذر ماه هفته پژوهش و فناوری نامگذاری شده است و آموزش و پرورش استان نیز همگام با سایر نهادها و دستگاه ها در این هفته برنامه های متنوعی را برگزار خواهد کرد.
وی افزود: برگزای نمایشگاه آثار پژوهشی، مطالعه و تحقیق، تألیفات، تجلیل از فرهنگیان و دانش آموزان برتر پژوهشگر، تشکیل کارگاه های آموزشی اقدام پژوهشی و مقاله پژوهشی، برگزاری مسابقات فرهنگی-پژوهشی در سطح مدارس، بازدید فرهنگیان و دانش آموزان از نمایشگاه های پژوهشی از جمله اقدامات آموزش و پرورش در این هفته می باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطر نشان کرد: همزمان با گرامیداشت هفته پژوهش، دومین جشنواره فرهنگ اقوام و ملل نیز در راستای برنامه های هفته پژوهش در قزوین برگزار می گردد و هدف از برگزاری این جشنواره گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان، آشنایی دانش آموزان با تمدن و فرهنگ ملل مختلف، معرفی دست سازه های دانش آموزان، نزدیکی و مودت فرهنگ های مختلف با یکدیگر و آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با ویژگی ها و فرهنگ استان قزوین می باشد.
سالار قاسمی تصریح کرد: برگزاری همایش استانی پژوهش و فناوری در استان با حضور فرهنگیان و دانش آموزان برتر در حوزه تحقیق، پژوهش و مخترع از دیگر برنامه های این اداره کل می باشد، در این همایش از یک نفر معلم پژوهنده کشوری، ۳۰ نفر معلم پژوهنده برتر استان، ۲ نفر از دانش آموزان محقق و مخترع در سطح دستگاه های اجرایی استان، ۱۰ نفر از دانش آموزان محقق و مخترع در سطح آموزش و پرورش استان و نیز یک نفر معلم پژوهشگر استان تقدیر خواهد شد.
ایشان اضافه کرد: آموزش و پرورش استان نیز با دو غرفه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان شرکت خواهد کرد و آثار تحقیقی و پژوهشی در حوزه تعلیم و تربیت در این نمایشگاه به نمایش در خواهد آمد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در ادامه گفت: در هفته پژوهش و فناوری طی برنامه ریزی های انجام شده، بالغ بر ۲۰۰۰ نفر از دانش آموزان استان از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان و شهرک های صنعنی بازدید خواهند کرد و با آثار تحقیقی و پژوهشی آشنا خواهند شد.
این مقام مسئول اضافه کرد: علاوه بر همایش استانی، در ۱۴ منطقه آموزش و پرورش استان نیز همایش های منطقه ای با موضوع پژوهش و فناوری برگزار می گردد که در مجموع ۱۵ همایش در سطح آموزش و پرورش استان برگزار خواهد شد.

 

 

منبع: روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار