برگزاری ۳۷۰۰ آزمون از ابتدای اجرای طرح نهضت حفظ قرآن در قزوین
کد خبر: 103055
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۲۴
مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین خبر داد:
شاخص : مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین از برگزاری 3700 آزمون در قالب 5 هزار جزء از ابتدای اجرای طرح نهضت حفظ قرآن تاکنون خبر داد.

به گزارش شاخص نیوز، هشتمین همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم شب گذشته (۲۹ اردیبهشت ماه) با حضور نماینده ولی فقیه در استان در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد.
سعید وزیری نژاد، مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در این همایش اظهار کرد: یکی از رسالت‌های اصلی سازمان، کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی به مدد تعالیم انسان ساز قرآن کریم و بهره گیری از معارف اهل بیت(ع) است.

شهرداری قزوین، بزرگ‌ترین پشتیبان هیئات مذهبی سطح شهر

وی شهرداری قزوین را بزرگ‌ترین پشتیبان هیئات مذهبی سطح شهر قزوین عنوان کرد و افزود: سالانه به طور میانگین ۱۰۰ میلیون تومان در راستای حمایت از فعالیت هیئت‌های مذهبی سطح شهر قزوین توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین هزینه می‌شود.
مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین از اختصاص سالانه ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار به فضاسازی شهری در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی خبر داد و گفت: عمده این هزینه مربوط به ایام شهادت‌ها و ولادت‌های ائمه معصومین(ع) است.
وی تصریح کرد: طرح نهضت حفظ قرآن در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری درباره تربیت حافظان قران کریم همچنین توسعه و گسترش فعالیت‌های قرآنی و تشویق حافظان قرآن از سال ۹۲ شروع شده است و امروز شاهد برگزاری هشتمین مرحله تجلیل از حافظان هستیم.
وزیری نژاد ادامه داد: امروز در این مراسم از هزار و ۱۲۰ نفر از حافظان قرآن کریم در قالب هزار و ۵۵۰ جزء قرآن تجلیل به‌عمل خواهد آمد که تا پایان سال جاری دو مرحله دیگر تجلیل از حافظ قرآن برگزار می‌شود.
اختصاص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی مساجد
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۳ هزار و ۷۰۰ آزمون برگزار و نزدیک به ۵ هزار جزء در این مدت به محفوظات حافظین شهر قزوین اضافه شده است.
مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت احداث مساجد در شهر قزوین بیان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های شورای اسلامی شهر قزوین و شهرداری، بحث احداث مساجد کوچک محلی در مناطق فاقد مسجد است که در این زمینه فقط در سال گذشته ۴۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و ۶۰۰ میلیون تومان به صورت غیر نقدی هزینه شده است.
وی عنوان کرد: در مجموع یک میلیارد تومان هزینه صرف توسعه و احداث مساجد در سطح شهر قزوین شده است.
وزیری نژاد با اشاره به اختصاص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی مساجد بیان کرد: قریب ۲۰۰ برنامه در طی سال در ۱۴ مسجد محوری سطح شهر در قالب طرح محله ما برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار