ایران جانبی

» برگزاری ۳۰۰عنوان برنامه در هفته عقیدتی-سیاسی سپاه
کد خبر: 187813
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲:۵۲
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین اعلام کرد:
شاخص : مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین گفت: اساس سپاه و بسیج براساس اعتقادات و معنویت است و آن چیزی که نیروهای مسلح و سپاه را از نیروهای نظامی ممتاز کرده وجود همین مسائل اعتقادی است.

به گزارش شاخص، حجت الاسلام علی معبودی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه قزوین در سپاه صاحب الامر(عج) به مناسبت آغاز هفته عقیدتی سیاسی سپاه اظهار کرد: امام راحل درباره شهید مطهری می‌فرمایند؛ ایشان انسانی متفکر، فقیه عالی مقام و فیلسوف و شخصیتی است که عمرش را در مسیر انقلاب طی کرد و حاصل عمرم بود و با کج روی‌ها مقابله کرد.

وی افزود: رهبری نیز درباره ایشان می‌فرمایند؛ شهید مطهری یکی از بزرگترین معماران مبانی انقلاب اسلامی و انسان ممتازی بود و فهم کاملی از اسلام ناب داشت و بصیرت خاصی در شناسایی جریان‌های منحرف داشت و شجاعت برخورد با آنها را از خود نشان داد.

این مسئول بیان کرد: امروز خلاء وجودی شخصیتی همچون شهید مطهری در جامعه ما به خوبی حس می‌شود، اندیشه شهید مطهری هیچ زمانی رنگ کهنگی به خود نمی‌گیرد و یکی از ابزار مقابله با تهاجم فرهنگی و اقدامات خصمانه دشمن همین تفکر و رواج اندیشه شهید مطهری است.

تروریست خواندن سپاه نشان از عظمت عملکردی این نهاد دارد

وی عنوان کرد: انقلاب ما براساس اسلام ناب و تفکر شیعی شکل گرفته است و برای حفظ آرمان‌های انقلاب باید از جریان فکری سالمی بهره بگیریم و چون شهید مطهری یکی از شخصیت‌های برجسته در این حوزه بوده ما با بزرگداشت مراسم سالگرد شهادت این شهید به دنبال زنده نگه داشتن این آرمان‌ها هستیم.

معبودی تاکید کرد: سپاه و بسبج که خود را حافظ انقلاب می‌داند باید از تفکراتی که در مسیر حفظ انقلاب و اسلام مطرح شده بهره ببرد، شهید مطهری یکی از شخصیت‌های برجسته و تربیت یافته در دامان قرآن و اهل بیت است که در مسیر تولید اندیشه دینی و تبلیغ اسلام بی پیرایه قدم برداشته است و ما به الگوگیری از این شخصیت‌ها نیازمندیم.

وی هفتم تا ۱۲ اردیبشهت را در سپاه هفته عقیدتی سیاسی برشمرد و ابراز کرد: اساس سپاه و بسیج براساس اعتقادات و معنویت است و آن چیزی که نیروهای مسلح و سپاه را از نیروهای نظامی ممتاز کرده وجود همین مسائل اعتقادی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین بیان کرد: وقتی امریکا سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد یعنی سپاه ماهیت و اصالت خود را حفظ کرده و این نشان از عظمت سپاه است.

کسب رتبه برتر در حوزه اجرای برنامه‌های عقیدتی سیاسی

وی با اشاره به برنامه‌های هفته عقیدتی سیاسی سپاه گفت: دیدار با نماینده ولی فقیه و ائمه جماعات در شهرستان‌ها، سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه‌های استان، برگزاری همایش حکمت مطهر با محوریت گام دوم انقلاب، نشست ائمه جمعه و مبلغان استان با محوریت اندیشه‌های شهید مطهری، تجلیل از افسران عرصه فرهنگی، دیدار با خانواده‌های شهدای عرصه فرهنگ و هنر، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در سطح سپاه و پایگاه‌های شهری، برگزاری مسابقه کتابخوانی، برگزاری نشست‌های بصیرتی از جمله این برنامه‌هاست.

این مسئول با بیان اینکه ۳۰۰عنوان برنامه در هفته عقیدتی سیاسی سپاه برگزار می‌شود، افزود: عناوین هفته به نام شهید مطهری خودسازی و تمدن اسلامی، شهید مطهری ارتقای بینش سیاسی آحاد مردم، شهید مطهری و مدیریت جهادی و عزت ملی، شهید مطهری و ترویج معنویت در فضای عمومی جامعه، شهید مطهری و امید خوشبینانه به آینده، شهید مطهری عدالت و شهید مطهری و سبک زندگی اسلامی نامگذاری شده است.

وی تصریح کرد: طی سال‌های اخیر تلاش زیادی برای تاریک نشان دادن آینده جهان انجام می‌گیرد درصورتی که براساس آیات قرآن و اندیشه شهید مطهری که برگرفته از قرآن و اهل بیت است، آینده جهان روشن و متعلق به صالحان و مستضعفان جهان است.

معبودی در پایان اذعان کرد: سپاه قزوین طی دو سال اخیر در حوزه عملکردی عقیدتی سیاسی رتبه برتر را در کشور کسب کرد که این رتبه به واسطه اجرای برنامه‌های تربیت و تعالی برای کارکنان سپاه و خانواده‌های آنها بود

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار