بزرگترین نقص در مدیریت بحران از دست دادن زمان طلایی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153576
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۵۹
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: از دست دادن زمان طلایی امداد و نجات بزرگترین نقص در مدیریت بحران است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی در شورای مدیریت بحران با تاکید بر تامین امنیت در مواقع بحرانی و زلزله و سایر بلایای طبیعی اظهار کرد: کنترل ترافیک و اطلاع رسانی صحیح در مواقع بحرانی و اتفاقات بلایای طبیعی بسیار مهم است که باید چاره اندیشی شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه زلزله در مناطق اطراف و سایر مناطق مختلف ایران هشدار است، گفت: باید آمادگی لازم را از هر جهت داشته باشیم چون زلزله بدترین نوع بلایای طبیعی است و به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست لذا باید برنامه اساسی وتوام با تدبیر در این خصوص داشته باشیم.

این مسوول با اشاره به اینکه از دست دادن زمان طلایی امداد و نجات بزرگترین نقص در مدیریت بحران است، افزود: فرصت طلایی در مدیریت بحران همان چند ساعت اول است که باید ساماندهی و برنامه ریزی داشته باشیم و امکانات دستگاه ها به طور مرتب چک شود.

وی ضمن تاکید بر مدیریت افکار عمومی در مواقع بحرانی،اطلاع رسانی صحیح و به موقع و متمرکز در مواقع بحرانی را مهم دانست و تصریح کرد: در بحران ها باید اصل را بر پیشگیری و کاهش آسیب ها قرار دهیم.

استاندار قزوین همچنین به خطرات ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها، پساب شهر صنعتی البرز و وضعیت بافت فرسوده اشاره کرد و خواستار نظارت و برنامه ریزی برای ساماندهی آنها شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار