بزرگترین واحد جوجه‌کشی کشور در استان قزوین افتتاح شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 111425
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۴۱
همزمان با اولین روز از هفته دولت ؛
شاخص : همزمان با اولین روز از هفته دولت با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور بزرگترین واحد جوجه کشی کشور افتتاح و بهره برداری رسید.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص،  همزمان با نخستین روز از هفته دولت بزرگترین واحد جوجه کشی کشور با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ،معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی،  رییس سازمان بنیاد شهید کشور، استاندار قزوین،رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و مسئولان استانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

شرکت مرغک با ظرفیت تولید سالیانه ۴۰ میلیون قطعه جوجه تخم گذار بزرگترین شرکت در خاورومیانه می‌باشد که در شهرستان آبیک و جایگزین دو شرکت قبلی در البرز شده است .

این شرکت با در اختیار داشتن واحد اجداد ؛ اولین تولید کننده مرغ تخمگذار (نژاد hy Line ) در کشور می باشد که در استان قزوین واقع شده است .

همچنین این شرکت در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع با زیر بنای شش هزار متر مربع با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۶۰ نفر احداث شده که بزرگترین و مدرن‌ترین جوجه کشی در خاورومیانه است .

شرکت مرغک هستی با دارا بودن ۸ فارم و ۳ کارخانه جوجه کشی در ۵ استان کشور حدود نیمی از جوجه‌های تجاری تخم‌گذار مورد نیاز واحدهای تولید کننده تخم مرغ را تامین می‌کند .

احداث کارخانه جوجه کشی با ظرفیت ۰ ۴ میلیون عدد تخم مرغ بزرگترین واحد جوجه کشی تخمگذار در ایران و خاورمیانه بوده که مجهز به مدرن ترین دستگاه‌های جوجه کشی روز دنیا می‌باشد .

شرکت مرغک وابسته به سازمان اقتصادی کوثر بوده و با بیش از ۴۰ سال فعالیت ، اولین تولید کننده مادر تخمگذار در کشور و بزرگترین تولید کننده تجاری تخمگذار ایران است.

در حال حاضر بخش عمده و اصلی جوجه یک‌روزه مادر تخمگذار و تخمگذار تجاری کشور توسط این شرکت تولید می‌شود .

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار