بسته حمایت از صادرات غیر نفتی به کمک صنعت گران کشور خواهد آمد
کد خبر: 111516
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۱۵
وزیر صنعت، معدن و تجارت:
شاخص : وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بسته حمایت از صادرات غیر نفتی به کمک صنعتگران کشور خواهد آمد، گفت: 690 طرح بالای 70 درصد داریم که اگر اجرایی شود 9 هزار اشتغال ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر روز گذشته در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی که با حضور مدیران و فعالان اقتصادی  در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، با بیان اینکه ۸۰ هزار صنایع کوچک و متوسط در بخش صنعت کشور وجود دارد، اظهار کرد: کارگروه ملی در این زمینه تشکیل شده که هر هفته طی جلسات مستمر مسائل مربوط به صنایع را پیگیری می‌کند.

وی افزود: ۳۲۰ واحد کوچک و بزرگ صنعتی از طریق بهین یاب و  یا به طور مستقیم از طریق بانک‌ها تسهیلاتی در اختیار آن‌ها قرار گرفته که تاکنون حدود ۳۷۰ میلیارد تومان پرداختی داشته‌ایم که نظارت جدی بر نحوه مصرف این مبالغ داریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه قزوین واقعا یک استان صنعتی است، گفت: سیاست‌هایی که بعد از برجام در وزارت صنعت و معدن و تجارت در قالب اقتصاد مقاومتی دنبال می‌کنیم توجه به تولیدات داخلی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال جاری ۲۱درصد افزایش سرمایه‌گذاری نسبت به سال گذشته داشته ایم، اضافه کرد: توجه به کمیت و کیفیت تولیدات داخلی و توسعه آن، فعال کردن واحدهای تولیدی و افزایش صادرات غیرنفتی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

نعمت زاده ادامه داد: واحدهای صنعتی قزوین نقش موثری در پیشبرد اهداف صنعتی و اقتصادی کشور دارد و البته برخی موانع در مسیر داریم که رفع خواهد شد.

استان قزوین ۱۵۰هزار فعال در بخش صنعتی دارد

وی عنوان کرد: یک بسته حمایت از صادرات غیر نفتی تهیه شده که دکتر جهانگیری ابلاغ و وزرا و بانک مرکزی هم تایید کرده‌اند؛ منتظر هستیم تا هیأت عامل جدید صندوق توسعه ملی فعال شود زیرا یکسری از منابعی که به این بسته اختصاص داده‌ایم باید از طریق این صندوق تامین شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در سطح استان قزوین ۳۹۰۰ واحد صنعتی وجود دارد، گفت: ممکن است ۳۰۰ یا ۴۰۰ مورد از این واحدها دچار مشکل باشند که اغلب واحدهای کوچک هستند و نتوانستند در شرایط سخت اقتصادی خود را حفظ کنند.

این مقام مسئول افزود: تلاش می‌کنیم به برخی از این واحدهای صنعتی مشکل‌دار کمک کنیم و معتقدیم بخش دیگر آن باید به واحدهای دیگر تبدیل شوند.

نعمت زاده بیان کرد: در استان قزوین ۱۵۰ هزار نفر در بخش صنعت فعال هستند و ما ۶۹۰ طرح بالای ۷۰ درصد داریم که اگر اجرایی شود ۹ هزار اشتغال ایجاد خواهد کرد.

وی در پایان عنوان کرد: استان قزوین دارای ۲۴ معدن فعال با ۱۶ مجوز زمین اداری و حدود ۴۰ واحد حوزه معدن، ۳۵ هزار واحد صنفی با حدود ۷۵ هزار اشتغال و ۶هزار و ۵۰۰ قالی باف است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار