بسیاری از درخواست‌های مردم در دستگاه ها دنبال نمی‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 155277
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۳:۴۳
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: باید ببینیم آیا در گزینش نیروها در مجموعه دستگاه های مدیریتی موفق بوده ایم و یا نه چون بسیاری از درخواست های مردم در دستگاه ها دنبال نشده و خوب پیش نمی رود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی در دیدار با مسئولان هسته گزینش دستگاه های اجرایی که پیش از ظهر امروز در استانداری قزوین برگزار شد با تبریک سالروز صدور فرمان امام راحل در خصوص تشکیل نهاد گزینش در کشور،افزود: زحمات هسته ای های گزینش در بسیاری مواقع دیده نمی شود.

استاندار قزوین خطاب به گزینش گران تاکید کرد: باید فضای زندگی افراد را در گزینش ها مد نظر داشت و نمی توان تنها بر اساس یک ملاک ثابت تصمیم گیری کرد.

وی از گزینش به عنوان یک موضوع لازم در جذب افراد یاد کرد و افزود: هر نظام و حکومت و حتی یک شرکت خصوصی نیز برای اینکه متناسب با ساختار و اهداف خود، دارای نیروی انسانی مناسب باشد دست به گزینش می زند.

زاهدی ادامه داد: فرمان امام راحل به دلیل تغییر ساختار حکومت در زمان وقوع انقلاب اسلامی بود و در آن مقطع بیش از هر زمان لازم بود تا گزینش نیرو برای دستگاه ها صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: باید ببینیم آیا در گزینش نیروها در مجموعه دستگاه های مدیریتی موفق بوده ایم و یا نه چون بسیاری از درخواست های مردم در دستگاه ها دنبال نشده و خوب پیش نمی رود.

استاندار قزوین ادامه داد: معتقدم تعدادی از ملاک ها و صلاحیت های کلی در گزینش ها بررسی می شود اما مابقی ملاک ها در تناسب افراد برای جذب در دستگاه ها رعایت نمی شود.

وی با بیان اینکه از روانشناسی در گزینش ها استفاده نمی شود،افزود: باید با استفاده از روانشناسی، جذب افراد در پست ها براین اساس نیز بررسی شوند تا بعدها درخواست های نقل و انتقال زیادی بین کارمندان نداشته باشیم.

استاندار قزوین همچنین گفت: باید به دنبال روشهایی باشیم که به طور کامل در ابعاد مختلف یک متقاضی را به مراجع بررسی کننده معرفی کند و اخلاق وی با پست مورد تقاضا تناسب داشته باشد.

وی همچنین افزود: سنجش میزان صداقت در گزینش ها بسیار مهم است و باید به نظر صادقانه متقاضی در گزینش ها احترام گذاشت.

استاندار قزوین ادامه داد: باید با شناسائی افراد آنها را در جای خود به کار بگیریم که به معنای همان عدالتی است که امیرمومنان حضرت علی(ع) بر آن تاکید کرده است.

زاهدی گفت: باید به حیثیت و آبروی افراد در گزینش ها توجه کنیم و توصیه دیگران را ملاک قرار ندهیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار