بسیاری از وعده‌های دولت در سفر به قزوین هنوز محقق نشده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 116961
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۴۱
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان قزوین گفت: وعده‌های بسیاری در سفر هیأت دولت به این استان داده شد، اما هنوز بسیاری از آن‌ها تحقق پیدا نکرده است.

به گزارش شاخص‌نیوز، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه این هفته قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، با اشاره به سفر رئیس‌جمهور و هیأت‌دولت به قزوین، اظهار کرد: در سفر استانی رئیس‌جمهور و هیأت‌دولت به قزوین وعده‌های زیادی داده شد، اما تاکنون هیچ‌کدام از وعده‌ها عملی نشده است.

وی تأکید کرد: این راه درستی نیست که ما یکسری از تقصیرها و قصورهای خودمان را به گردن دولت‌های قبلی بیاندازیم و یکسری از آن‌ها را نیز به آینده موکول کنیم؛ ما تا کی باید انتظار آینده را بکشیم تا برای رفع بیکاری و مشکلات اقتصادی قدمی برداشته شود؟!

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: رهبری راهنمایی کردند و راه را نشان دادند و تأکید کردند که حل مشکلات اقتصادی، تنها در گرو فهم اقتصاد مقاومتی و اجرا و عمل به آن است.

وی ادامه داد: متأسفانه ما به جای اجرای این راه‌حل، هنوز منتظر این هستیم که آیا امریکایی‌ها چیزی به ما می‌دهند که مشکلات ما برطرف شود یا خیر؟! این با غیرت دینی ما سازگار نیست.

امام‌جمعه قزوین تأکید کرد: آن‌چیزی که ما بعد از مذاکرات از دشمنان دیده‌ایم این بوده که به جای رفع تحریم‌ها، فشارها را افزایش دادند و در یک اقدام، دو میلیارد دلار از ثروت‌های ما را به غارت بردند و برای سایر ثروت‌های بلوکه شده ما نیز نقشه می‌کشند.

آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: اگر نگاه‌های قرآنی را در مقابل دشمنان اعمال کنیم، به این مشکلات بر نخواهیم خورد و این قانون قرآن است که خدا هیچ‌گونه سیطره و سلطه و برتری به کافران در مقابل مؤمنان نداده است و نباید اجازه دهیم که آن‌ها بر ما مسلط شوند.

وی اضافه کرد: آن‌ها غلط می‌کنند که بر ما مسلط شده و کدخدای ما باشند و آن‌هایی که تلاش می‌کنند تا این معانی را به جامعه تزریق و در مقاومت مردم سستی ایجاد کنند، مسیر غلطی را انتخاب کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان و مذاکره‌کنندگان می‌گفتند که پس از امضای برجام تمام تحریم‌ها یکجا برداشه می‌شود، اما قرارداد امضا شد و تحریم‌ها برداشته نشد، تأسیسات هسته‌ای ما با سیمان پر شد، کارخانجات زیادی تعطیل شدند، فناوری هسته‌ای به رکود و توقف مبتلا شد و دشمن نیز از این فرصت سوء استفاده‌ها کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: ما نباید شاهد این معانی باشیم و امروز شهدا، رهبری، ملت و خانواده‌های شهدا منتظر تغییر رویه جدی در همه زمینه‌ها هستند.

جامعه منتظر تحقق وعده‌ها و رفع مشکلات حوزه اشتغال است

امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: امروز جامعه ما منتظر رفع مشکلات حوزه اشتغال است، زمانی به ما قول ۱۰۰ روزه دادند که مشکلات اقتصادی بر طرف می‌شود، آن صد روز و صدها روز دیگر آمد و رفت، اما این اتفاق نیفتاد و بیکاری وضع بدتری پیدا کرد.

«حشدالشعبی» سوغات شیعیان به مردم مظلوم عراق

آیت‌الله عابدینی به عملیات آزادسازی موصل هم اشاره و با تأکید بر این‌که «حشدالشعبی» سوغات شیعیان به مردم مظلوم عراق است، تأکید کرد: در حال حاضر بسیج مردمی عراق (حشدالشعبی) که همه اقشار مردم از جمله مسیحیان و ایزدی‌ها در آن حضور دارند و پایه‌گذار آن شیعیان هستند، برای آزادسازی موصل تلاش می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اضافه کرد: این جمعیت شهر موصل را کاملاً محاصره کرده‌اند و به یاری خدا ریشه داعشی‌ها که پایتخت‌شان شهر موصل بوده، در حال ریشه کن شدن است.

امام‌جمعه قزوین به اهمیت شهر موصل هم اشاره کرد و افزود: موصل پس از بغداد به عنوان دومین شهر بزرگ عراق شناخته می‌شود که بیش از دو میلیون نفر جمعیت دارد و مرکز استان نینوای عراق است.

وی ادامه داد: شرایط آزادی شهر موصل فرصتی برای وحدت و یکپارچگی همه اقشار، مذاهب و فرق مذهبی عراق فراهم کرده است زیرا این‌جا دشمن مشترک دارند و همه برای مبارزه با آن به میدان آمده‌اند.

ایجاد داعش برای جلوگیری از توسعه مقاومت اسلامی بود

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: ایجاد داعش از سوی امریکایی‌ها، و حمایت انگلیسی‌ها، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها برای جلوگیری از توسعه مقاومت اسلامی در منطقه بود؛ این اقدامات در راستای اقداماتی است که برای از میان بردن انقلاب و نظام انجام دادند و در نهایت به شکست رسیدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: آن‌ها از نابودی انقلاب اسلامی ایران مأیوس شده‌اند و با ایجاد و حمایت از گروه‌های تکفیری و تروریستی نظیر داعش تلاش می‌کنند تا مانع از صدور انقلاب اسلامی ایران شوند.

وی تصریح کرد: ما در عصری زندگی می‌کنیم که عصر اعتلا و عظمت اسلام و عصر بر افراشته شدن پرم «لا اله الا الله و محمد رسول الله» است. ما در پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن این حقیقت را تجربه کردیم و برای اولین بار در عصر غیبت پرچم حق، پرچم قرآن، پرچم مظلومیت اباعبدالله‌الحسین (ع) و حکومت آرمانی ائمه اطهار (ع)، فرصت بروز و ظهور پیدا کرد.

امام‌جمعه قزوین گفت: باید تلاش کنیم تا این حکومت را با همه زیبایی‌هایی که دارد، حفظ کنیم و قدردان این موقعیت باشیم و هر کسی که مملکت ما را می‌بیند، وحدت، برادری، دلسوزی، رفاه و عدالت برای همه مردم، دوری از زشتی و پلیدی را مشاهده کند.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: ما با انقلاب اسلامی سخت‌افزار نظام دینی را مهیا کردیم و امروز وقت آن رسیده تا نرم‌افزار آن را نیز به بهترین شکل پایه‌گذاری کنیم و یقیناً در راستای تحقق این هدف، همه تکلیفی سنگین را بر عهده داریم.

وی اضافه کرد: اقشار مختلف مردم قدرت‌مندانه برای نجات موصل تلاش می‌کنند تا بساط داعشی‌ها را از عراق برچینند. در سوریه و در جبهه حلب هم عرصه بر داعشی‌ها تنگ شده و انشاءالله شاهد تحولات بزرگی در کشورهای اسلامی و منطقه خواهیم بود.

شکست داعش یعنی شکست استکبار جهانی

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: همه می‌دانند، همان‌گونه که در جنگ تحمیلی شکست صدام و بعثی‌ها تنها شکست آن‌ها نبود، بلکه شکست امریکا، انگلیس و متحدانش نیز بود، در مبارزه با داعش نیز همین‌گونه است و از آن‌جایی که استکبار حامی و ایجادکننده داعش است، شکست داعش، شکست امریکا، انگلیس و متحدانشان نیز خواهد بود.

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: با شکست داعش گام جدی در صدور انقلاب و پیشرفت در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل صورت خواهد گرفت.

کاپیتولاسیون؛ قراردادی ننگین و تحقیرآمیز

وی به سالگرد تصویب قرارداد ننگین و تحقیرآمیز کاپیتولاسیون اشاره و اظهار کرد: کاپیتولاسیون به این معناست که کشور قدرت‌مندی به کشور ضعیفی ورود کند و هر کاری که دلش خواست در آن کشور انجام دهد، هر بلایی خواست به سر مردم بیاورد و هر خلافی را مرتکب شد مردم آن جرأت و حق بازخواست از آن‌ها را نداشته باشند.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: در قانون کاپیتولاسیون اگر کسی از کشور قدرت‌مند شخصی و یا جمعیتی را از کشور ضعیف بکُشد و از میان ببرد، کشور ضعیف حق محاکمه قاتلین را نخواهد داشت و تنها در کشور خودشان آن هم در صورت تمایل می‌توانند قاتلین را محاکمه کنند و این بسیار ننگین و تحقیرآمیز بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان این‌که امام خمینی (ره) با هوشیاری توانست قانون کاپیتولاسیون را از تهدید به فرصت تبدیل کند، یادآور شد: وقتی مردم با روشنگری‌های امام به عمق رفتار بی‌ادبانه امریکایی‌ها پی بردند، قیام کردند و بساط کاپیتولاسیون برچیده شود.

نباید به گونه‌ای دیگر پذیرای شبه کاپیتولاسیون باشیم

وی با تأکید بر این‌که امام خمینی (ره) بر اساس قرآن عمل کرد، افزود: امروز هم انتظار داریم همه دست‌اندرکاران به ندای رهبر لبیک بگویند، قدر رهبری را بدانند، حرف رهبر را بفهمند و به گونه‌ای دیگر پذیرای شبه کاپیتولاسیون باشند.

امام‌جمعه قزوین تأکید کرد: این‌که دشمنان کلمه کاپیتولاسیون را به کار نبرند و این کلمه به اسم‌های دیگری تبدیل شود، نشان دهنده پایان دشمنی‌ها نیست. امروز آن‌ها با برجام به ما توهین می‌کنند و با مذاکره وارد می‌شوند؛ ما با گرگ‌ها چه مذاکره‌ای داریم؟! آن‌ها جز بدعهدی، دروغ، تجاوزگری و غارت سابقه‌ی دیگری ندارند؛ ما با این‌ها می‌خواهیم چه مذاکره‌ای انجام دهیم؟! چه منفعت مشترکی با آن‌ها داریم که بنشینیم و با آن‌ها سخن بگوییم؟!

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: مبادا همان شیطنت کاپیتولاسیونی به گونه‌ دیگری توسط افراد غرب‌زده، و کسانی که دشمن را نمی‌شناسند و یا می‌شناسند و با آن‌ها همراه می‌شوند، اجرا شود و وعده‌هایی داده شود و به هیچ یک از آن‌ها عمل نشود.

زمینه ظهور منجی عالم بشیریت را فراهم کنیم

وی در ادامه به اهمیت تقوا اشاره و بیان کرد: از خدا می‌خواهیم و خودمان هم همت می‌کنیم و دست یکدیگر را می‌گیریم تا برای رضای خدا و با تقوا زندگی کنیم و خودمان را برای جامعه ایده‌آل دینی مهیا نماییم.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا زمینه ظهور منجی عالم بشیریت را فراهم کرده و لیاقت و شایستگی را در خودمان برای زندگی کردن زیر سایه انسان کامل و امام معصوم فراهم کنیم و اگر این لیاقت و شایستگی را در خود ایجاد کنیم، ظهور امام زمان (عج) اتفاق خواهد افتاد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: غیبت امام زمان (عج) به خاطر عدم آمادگی ما برای ظهور است و هر چه این آمادگی را افزایش دهیم، زمینه ظهور را فراهم کرده‌ایم.

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: امام زمان (عج) برای اجرای عدالت می‌آیند اما آیا ما امروز آماده اجرای عدالت هستیم؟! آن‌جایی که خودمان به ظلم آلوده هستیم، آیا مهیا هستیم تا دست از ظلم برداریم؟! آیا آمادگی داریم صداقت و راستی را جایگزین دو رویی و نفاق کنیم؟! آن‌جایی که به مال و موقعیت دیگران طمع می‌ورزیم، آیا آمادگی داریم تا فداکاری و ایثارگری کنیم و طمع‌ها را کنار بگذاریم؟!

وی بیان کرد: هر چقدر به خودخواهی‌ها و منفعت‌طلبی‌ها می پردازیم، به همان‌اندازه به امام زمان (عج) اعلام می‌کنیم که آمادگی ظهور ایشان را نداریم؛ اما به هر میزانی که از خودگذشتگی، دلسوزی و رسیدگی به فقرا برای ما جدی شد، به همان‌اندازه اعلام آمادگی پذیرش ظهور را داریم و این یکی از معانی و مصادیق تقواست.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در خصوص عزاداری ایام محرم در استان قزوین هم تصریح کرد: محرم امسال از جهات مختلف و از نظر کمی و کیفی شرایط بهتری داشت و از این جهت از همه اقشار مختلف مردم تقدیر و تشکر می‌کنیم.

منبع:سایت امام جمعه و فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار