بسیج بستر مناسبی برای هویت بخشی به جوانان/ مسئولان مطالبه‌گری دانشجویان را جدی بگیرند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82830
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸
دانشجوی فعال بسیجی:
شاخص : دانشجوی فعال بسیجی با اشاره به اينكه این فضا بستر مناسبی برای هویت بخشی برای جوانان است، گفت: در بسيج به طرح و ایده دانشجويان در هر زمینه‌ای بها داده شده و باعث ایجاد اعتماد به نفس می‌شود.

عبدالله آصفی دانشجوی مهندسی مدیریت پروژه از فعالان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه حفظ مسیر انقلاب اسلامی و جلوگیری از انحراف آن اصلی‌ترین رسالت یک دانشجو است، گفت: جوان امروز باید در راستای تحقق حکومت اسلامی و زمینه سازی برای ظهور با قاطعیت تمام قدم بردارد.

وی در خصوص انگیزه ورود در بسیج دانشجویی عنوان کرد: حس مفید بودن برای کشور و داشتن زندگی هدفمند یکی از دغدغه‌های اصلی‌ام بود که بسیج دانش آموزی این زمینه را برایم فراهم کرد و تا به امروز در بسیج دانشجویی فعالیت می کنم.

این دانشجو با بیان اینکه هدفمندی و نظم موجود در فعالیت‌های بسیج سبب جوانان می‌شود، اضافه کرد: این فضا بستر مناسبی برای هویت بخشی برای جوانان است چرا که به طرح و ایده آنها در هر زمینه‌ای بها داده شده و باعث ایجاد اعتماد به نفس در دانشجویان می‌شود.

آصفی در خصوص مزیت‌های بسیج دانشجویی نسبت به دیگر تشکل‌های دانشجویی، اذعان کرد: بسیج دانشجویی افکار و اقشار مختلف دانشجویان را پوشش داده و پس از نیاز سنجی دانشجویان با برنامه‌ریزی و هدف مشخص به فعالیت می‌پردازد.

تهاجم فرهنگی در دانشگاه‌ها و ریشه‌کنی اعتقادات دانشجویان

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی زمینه پیشرفت علمی و فرهنگی را برای تمام دانشجویان فراهم می‌کند، تاکید کرد: برنامه‌های این تشکل فقط مخصوص دانشجویان بسیجی نبوده و سطح علمی، فرهنگی و بصیرتی تمامی دانشجویان را در فضایی سالم ارتقاء می‌دهد.

این دانشجوی فعال بسیجی با بیان اینکه جنگ نرم فضای فرهنگی جامعه به خصوص دانشگاه را تهدید می‌کند، گفت: تهاجم فرهنگی در صدد است با ریشه کن کردن اعتقادات و اصالت جوانان ایرانی جامعه را به بی‌ثباتی بکشد.

آصفی با اشاره به اینکه یکی از وظایف بسیج دانشجویی ایجاد بیداری و هوشیاری در دانشجویان است، ابراز کرد: مفهوم بیداری دانشجویان این است که بتوانند فضای اطراف خود را به خوبی تحلیل کنند.

آصفی تشریح کرد: تشکیل کرسی‌های آزاد اندیشی، اکران فیلم‌های مستند، برگزاری مناظره‌های مختلف از جمله مناظره با موضوع ماهواره و حجاب که با آزادی بیان موافقین ومخالفین و حضور کارشناسان در دانشگاه برگزار شده و در بصیرت افزایی دانشجویان کمک می‌کند.

مسئولین مطالبه‌گر ظرفیت داشجویان باشند

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان نقش مهمی در عرصه اقتصاد مقاومتی ایفا می کنند، بیان کرد: ابتدا هر دانشجو باید اقتصاد مقاومتی و زیرشاخه‌های آن را بشناسد و طرح و اختراعی که ارائه می‌کند با استفاده از نیروی کار و امکانات داخلی باشد.

این دانشجو با بیان اینکه دانشجویان نخبه از سوی بسیج دانشجویی حمایت می‎شوند، افزود: دانشجویان توسط این نهاد شناسایی شده و به وزارتخانه‌ها و ارگان‌های مختلف معرفی می‌شوند.

دانشجوی فعال بسیجی با اشاره به اینکه مسئولین نیز باید مطالبه‌گری را از دانشجویان داشته باشند، تاکید کرد: همان گونه که دانشجویان حمایت از طرح و اختراعات خود را در سازمان‌های مختلف پیگیری می‌کنند مسئولین هم باید از ظرفیت‌های دانشجویان استفاده و پشتیبانی کنند.

وی در خصوص ویژگی‌های یک دانشجوی بسیجی که می‌تواند در جذب دیگر دانشجویان کمک کند، اظهار کرد: دانشجوی بسیجی کسی است که در تمام زمینه‌های دانشگاه حضور می‌یابد و با روحیه و منش بسیجی، محیط دوستانه‌ای را بین دانشجویان ایجاد می‌کند.

آصفی در پایان یادآور شد: می‌توان بسیجی بودن را به هر فردی که نگران آینده کشور خود بوده و حمایت ولایت فقیه از دغدغه‌های او است، نسبت داد.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار