ایران جانبی

» بسیج ظرفیت بزرگی برای سالم‌سازی محیط جامعه است
کد خبر: 207721
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲:۵۰
دادستان قزوین:
شاخص : دادستان قزوین گفت: نیروهای بسیج بدون هیچ چشم‌داشتی پشتیبان نظام و انقلاب بودند که باید از این ظرفیت بزرگ پشتیبانی کنیم و بستر مناسب را برای فعالیت آن‌ها فراهم سازیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد قاسمی در اولین نشست کمیسیون پیشگیری از وقوع جرم و ارتقاء امنیت اجتماعی دادسرای قزوین که امروز(چهارشنبه) در سالن جلسات دادسرا برگزار شد، اظهار کرد: نکته‌ای که از ابتدای انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفته است، بحث استفاده از ظرفیت مردمی است که باید از این ظرفیت در زمان مناسب استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه نباید به اقدامات انجام شده بسنده کنیم، افزود: در سه سال گذشته در طرح گشت رضویون اقدامات خوبی اتفاق افتاده و نیروهای بسیج بدون هیچ چشم‌داشتی پشتیبان نظام و انقلاب بودند که باید از این ظرفیت بزرگ پشتیبانی کنیم و بستر مناسب را برای فعالیت آن‌ها فراهم سازیم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: نباید اجازه دهیم که گشت‌های محله محور دچار مشکل شود و در این راستا لازم است تا آموزش‌هایی را به این نیروها ارائه دهیم؛ اما باید این آموزش‌ها تداوم داشته و به‌روز شود و پویا و زنده در این زمینه عمل کنیم.

قاسمی ابراز کرد: باید به نحو احسن از ظرفیت عظیم بسیج استفاده کنیم؛ سالم سازی محیط جامعه از اهدافی است که دنبال می‌کنیم و وقتی آموزش‌ها میدانی و کاربردی شود، این موضوع ذهنیت افراد را برای نحوه برخورد در شرایط مختلف آماده می‌کند.

این مقام مسئول بیان کرد: دادستان و مدعی‌العموم حامی طرح گشت رضویون است و از آن حمایت می‌کنیم و اگر کمبودهایی وجود دارد باید کاستی‌ها را اصلاح و نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی یادآور شد: در رابطه با صدور کارت ضابطین ما هم معتقدیم که طولانی شده و این مشکل هم در سطح کشور است که باید تسریع پیدا کند؛ باید این اطمینان را در بین مردم ایجاد کنیم که تخلف در هر سطحی اتفاق بیفتد حتما برخورد جدی خواهیم داشت.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: پیشگیری از جرم قطعا از عهده فقط یک سازمان برنمی‌آید و باید همه دستگاه‌ها در این زمینه تعامل و توافق داشته باشیم؛ رئیس قوه قضائیه چند سر فصل را مطرح کردند که اولین مسئله پیشگیری از وقوع جرم است که باید جلوی گلوگاه وقوع جرم گرفته شود.

قاسمی در پایان تصریح کرد: حقوق عامه می‌تواند در بحث پیشگیری از وقوع جرم کمک کند و بحث دیگر برخورد با فساد است که انتظار داریم همکاری‌ها منسجم و هدفمندی در بین دستگاه‌ها اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار