تریبون نماز جمعه به جناح‌های سیاسی وابسته نیست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 142266
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - ۳:۵۱
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه نمازجمعه پایگاه معارف و حقایق اخلاقی است گفت: برخی در مورد خطبه‌های نماز جمعه بی انصافی کرده و آن را به چپ و راستی متهم می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی این شهر برگزار شد با بیان اینکه افراد با صداقت، تقوا را در کتاب و دستورات الهی جستجو می‌کنند اظهار کرد: تمام ظلم‌هایی که در جهان وجود دارد از جانب کسانی است که با کتاب خدا و روز رستاخیز بیگانه هستند.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم ادامه داد: مؤمنان حقیقی کسانی هستند که به خدا و رسول خدا ایمان دارند و در ایمان خود دچار شک و تردید نمی‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان با تصریح بر اینکه افراد با تقوا مال و جان خود را در راه جهاد برای خدا و گسترش دین هزینه می‌کنند گفت: کسانی که در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مبارزه با دشمنانی همچون آمریکا نقش آفرینی می‌کنند از افراد صادق بوده و ارزشمند هستند.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: امام صادق(ع) می فرماید؛ نباید فریب نماز و روزه های افراد را بخورید چه بسا که شاید نماز و روزه آن‌ها برحسب عادت باشد بلکه باید صداقت و درستی انسان‌ها را بیازمایید.

عابدینی تاکید کرد: افراد بر اساس میزان امانتداری و صداقت ارزیابی می‌شوند یعنی اگر مسوولان مقام و منصبی را به دست می‌آورند باید بدانند که امانتی از سوی خداوند است تا در این فرصت به بندگان او خدمتگذاری کنند.

وی با اشاره به سالروز قیام ملت ایران به رهبری آیت الله کاشانی گفت: این شخصیت بزرگوار حوزه‌های علمیه و علما را برای مبارزه با استعمار تشویق می‌کرد و در بسیج مردم در ملی شدن صنعت نفت نقش بسزایی داشتند.

خطیب جمعه قزوین با اشاره به آغاز دهه کرامت افزود: این دهه بهترین فرصت برای تعریف و تبیین جایگاه دختران ما در جهان اسلام است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به سند ۲۰۳۰ ابراز کرد: وقتی الگوهایی همچون فاطمه زهرا (س) و حضرت معصومه (س) داریم،نباید اجازه دهیم تا افرادی برای ما تصمیم بگیرند که در آسیب‌های اجتماعی و بی بند و باری سرآمد هستند.

وی با تاکید بر اینکه در قرآن کریم برای دختران جایگاه ویژه‌ای تبیین شده است تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) در عصری که همه دختران خود را زنده به گور می‌کردند رفتاری پسندیده ای با حضرت زهرا (س) داشتند و دست او را می‌بوسیدند زیرا این  دختران هستند که جامعه آینده را تربیت کرده و خواهند ساخت.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه سند ۲۰۳۰ لکه ننگی برای جمهوری اسلامی ایران بود گفت: متاسفانه عده‌ای هم به استقبال این سند رفتند و به جای اینکه ما ثمره و تربیت قرآنی خود را برای غرب به سوغات ببریم آن‌ها می‌خواستند الگوهای بی ارزش خود را به ما تحمیل کنند.

وی افزود: وقتی که غرب به دختران نگاه ابزاری و تبلیغی دارد چگونه می تواند برای دختران ما جایگاه و ارزش قائل شود؟!

عابدینی تصریح کرد: شهدای ما پرورش یافتگان مادرانی هستند که سهم آن‌ها کمتر از فرزندانشان در دفاع از حریم و دفاع مقدس نیست و در پیشگاه خداوند جایگاه ویژه‌ای دارند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به برگزاری اولین نماز جمعه به حکم امام راحل که در پنجم مرداد سال ۵۸ به امامت آیت الله طالقانی خوانده شد، افزود: ما در حکومت‌های طاغوتی فرصت برپایی نماز جمعه نداشتیم.

خطیب جمعه قزوین با بیان اینکه آیات متعددی در اهمیت نماز جمعه در قرآن آمده است گفت: در نماز جمعه مردم به وظیفه خود در برابر حکومت آشنا می‌شوند و حاکمان هم مورد نقد و تشویق قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه نباید در به جا آوردن رسالت نماز جمعه تعارف به میان بیاید تصریح کرد: نباید وظیفه نماز جمعه را به خاطر برخی ملاحظات نادیده بگیریم، همه اقشار و حتی منافقین هم باید در نماز جمعه شرکت کنند تا شاید هدایت شوند یا تکلیف خود را مشخص کنند.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه نمازجمعه پایگاه معارف و حقایق اخلاقی است عنوان کرد: برخی در مورد خطبه‌های نماز جمعه بی انصافی کرده و آن را به چپ و راستی متهم می‌کنند.

عابدینی افزود: جناحِ نماز جمعه قرآن و ولایت است لذا نباید ابزار دست جریان‌ها قرار گیرد و در نماز جمعه است که تکلیف کفر و استکبار و یهود و منافقین مشخص می شود.

وی در پایان با اشاره به سالروز عملیات مرصاد گفت: در آن زمان عده ای خیال زده که هنوز هم از این دست افراد در داخل و خارج داریم تصور می‌کردند که میتوانند به خاک ایران تجاوز کنند اما رزمندگان اسلام در برابر آن‌ها ایستادند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار