فریاد مرگ بر امریکا در قزوین طنین انداز شد
کد خبر: 118171
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۵۸
همزمان با سراسر کشور؛
شاخص : همزمان با فرارسیدن روز ملی استکبارستیزی، مراسم یوم‌الله 13 آبان همزمان با سراسر کشور در قزوین برگزار و فریاد مرگ بر امریکا این شهر طنین‌انداز شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، دانش آموزان در طول تاریخ انقلاب اسلامی همچون سایر اقشار ملت ایران در اطاعت از فرمان حضرت امام (ره) که همه را دعوت به مبارزه با رژیم آمریکایی شاه می‌نمود، سر از پا نمی شناختند.

این قشر جوان و فعال جامعه یکی از ارکان و پایه‎‌های مهم انقلاب اسلامی بودند و نجات اسلام را در پیروی کامل از امام (ره) و سازش ناپذیری با استکبار می‌دانستند.

صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ دانش آموزان در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند روبه سوی دانشگاه نهادند تا بار دیگر پیوندشان را با رهبر خویش به جهان اعلام نمایند.

این جوانان پرشور و خداجو، گروه گروه داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجویان و گروه‌های دیگری از مردم در زمین چمن دانشگاه اجتماع کردند.

مأموران شاه، دانشگاه را به محاصره خود درآورده بودند تا چنانچه فریاد حق طلبانه از گلویی برخاست آن را با گلوله پاسخ دهند. دانش آموزان در کنار نرده‌ها و زمین چمن اجتماع کرده بودند و فریاد مقدس “الله اکبر” آنان فضا را می‌شکافت و تا فاصله‌های دور طنین می‌انداخت.

IMG_0486

۱۳ آبان روزی که لاله‌های انقلاب یکی پس از دیگری در خون غلتیدند

مأموران ابتدا چند گلوله گاز اشک آور در میان دانش آموزان و دانشجویان پرتاب کردند. اجتماع کنندگان در حالی که به سختی نفس می‌کشیدند، صدای خود را رساتر کردند و با فریاد دشمن شکن “الله اکبر” لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه افکندند.

در این هنگام تیراندازی آغاز شد و لاله‌های انقلاب یکی پس از دیگری در خون غلتیدند؛ جوانان با فریاد الله اکبر و با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر شاه به شهادت رسیدند.

آنان انقلاب خونین اسلامیشان را تداوم بخشیدند و دشمنان اسلام را بیش از پیش به رسوایی و شکست کشاندند که در این واقعه ۵۶ تن شهید و صدها نفر مجروح شدند.

امروز نیز دانش آموزان و مردم شهیدپرور قزوین به همراه بسیاری از مسئولین در تجمعی که در خیابان شهدا  قزوین برپاشد،گرد هم آمدند تا بار دیگر با آرمان های انقلاب تجدید میثاق کنند و همچون سی و هشت سال گذشته فریاد مرگ بر آمریکا و الله و اکبر سر بدهند.

آن ها یک بار دیگر روحیه استکبار ستیزی خود را به رخ مستکبران جهان کشیدند و همچنین یاد و خاطره شهید فهیده را که از شهدای دانش آموز به شمار می رود گرامی داشتند و بر ادامه راه او پافشاری کردند.

خبرنگار شاخص در میان توده‌های مردمی حضور یافت تا صحبت‌ها و نظرات آن‌ها را در خصوص این روز جویا شود:

یکی از دانش آموزان که در مراسم حضور داشت، بیان کرد: برای مبارزه با ظلم و حق طلبی جوانانی همچون حسین فهمیده که در این راه به شهادت رسیدند ما دانش آموزان و جوانان باید آنان الگوی خود قرار دهیم.

IMG_0396

شهید فهمیده ثابت کرد بصیرت سن و سال نمیشناسد

وی افزود: امروز باید در جبهه‌های فرهنگی به مبارزه با استکبار بپردازیم و پیرو ولی فقیه  باشیم و ما دانش آموزان برای زنده نگهداشتن راه شهدا و حفظ اقتدار ملی موظف هستیم هرچه در توانمان هست را انجام دهیم.

یکی از پسران دانش آموز عنوان کرد: امروز روز استکبار ستیزی است و ما هم فریاد مرگ بر آمریکا سر می دهیم زیرا امام (ره) فرمودند هرچه فریاد  دارید بر سر آمریکا بزنید که او شیطان بزرگ است.

این دانش آموز بسیجی با بیان اینکه آمریکا همیشه دشمن ماست و خواهد بود، گفت: ما به هیچ عنوان نباید در مقابل او سازش کنیم، دانش آموزانی همچون شهید فهمیده نشان دادند که بصیرت سن و سال نمیشناسد.

پدر پیری که با جمعیت هم صدا شده بود، ابراز کرد: در انقلاب اسلامی سیزده ساله‌ها زود بزرگ شدند و در مکتبی همچون مکتب امام خمینی (ره) نوجوانان به گونه‌ای تربیت شدند که انتخاب‌های آن‌ها انتخابی درست و سرنوشت ساز بود.

یکی از دانشجویان حاضر در جمعیت بیان کرد: همه دانش آموزان و دانشجویان اینجا جمع شده‌ایم تا مشت محکمی بر دهان آمریکا بکوبیم و بگوییم؛ جوانانی که آینده کشور در دست آن‌هاست با تمام قوا پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

IMG_0383

تا پای جان بر سر آرمان‌های خود ایستاده‌ایم

پدری که به همراه فرزند دانش آموزش خود به تجمع بزرگ استکبار ستیزی آمده بود، اذعان داشت: شهید فهمیده اسوه‌ای منحصر به فرد برای دانش آموزان است که توانست حماسه‌ای این چنین بزرگ بیافریند.

وی ادامه داد: او نشان داد که انسان در سن سیزده سالگی هم می‌تواند آرمان‌ها و آرزوهای بزرگی داشته باشد.

آقای نصیری یکی از کسبه ی بازار اظهار کرد: از آنجایی که ملت ایران مسلمان و پیرو راه ولایت هستند دشمنان همیشه در فکر نابودی آنان بوده‌اند.

وی تاکید کرد: ما امروز اینجا جمع شده‌ایم تا به دشمنان خودمان به ویژه آمریکا و اسرائیل بفهمانیم که مردم ایران پای آرمان‌ها و اهداف انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

نصیری عنوان کرد: طبق فرمایش امام خمینی (ره) که فرمودند؛ رهبران ما همان طفل سیزده ساله‌ای هستند که جلوی دشمن ایستادگی می کنند و دشمن را از پای در می آورند. نسل امروز هم باید پیرو این راه باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار