ایران جانبی

» بصیریت افزایی مهمترین رسالت رسانه‌های متعهد است
کد خبر: 201625
تاریخ انتشار: 13 ژانویه 2020 - 2:29
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین گفت: در شرایطی که دشمنان همه ابزارهای تهاجم فرهنگی را بکار گرفته اند تا به نظام آسیب بزنند مهمترین رسالت رسانه‌های متعهد کشور بصیرت افزایی و آگاهی بخشی است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان قزوین اظهار کرد: سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، شهادت سردار شهید سلیمانی، شهادت ابومهدی المهندس، جانباختگان مراسم تشییع سردار سلیمانی و حادثه هوایی را تسلیت عرض می‌کنم‌.

وی تصریح کرد: در این ایام برادران و خواهران افکارشان معطوف شهید والامقام سلیمانی عزیز بود و فکر می‌کردیم چگونه یک نفر به این حد از تأثیرگذاری می‌رسند که دشمنان هم به عظمت او اذعان می‌کنند و می‌گویند او را نمی‌توان با ژنرال‌های جهان مقایسه کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: برخی رسانه‌های جهان می‌گفتند اگر ایران ۸۰ ژنرال آمریکایی را بکشد، جایگزین سلیمانی نمی‌شود و این همه عزتی که سردار سلیمانی بدست آوردند به این خاطر بود که صرفاً برای جلب رضای خدا کار و خدمت کردند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: خیلی وقت‌ها حرفی که می‌خواهیم بزنیم، پیش از طرح آن به فکر آسیب‌ها و خسارت‌های احتمالی آن هستیم که ممکن است دامن‌گیر ما شود اما بزرگانی چون شهید سلیمانی فقط برای خدا کار کرد و این حمایت از حق، ایشان را در عالم سربلند و عزیز کرد. سردار سلیمانی با این سیره خودش ابر رسانه جهانی شد و بیش از هر رسانه‌ای در عالم اثرگذار شد و کارش را به خوبی انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: قرآن و روایات نشان می‌دهند انسان‌ها می‌توانند به یک زندگی حیوانی رضایت دهند و یا به فکر زندگی انسانی باشد. خداوند فرموده خدا شما را به دنیا آورده در حالی که سرمایه‌های شما دست نخورده است و چیزی نمی‌دانستید اما می‌توانید با بهره‌گیری از سرمایه‌های الهی از جایگاه حیوانی به جایگاه والای انسانی دست یابند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: رسالت رسانه این است که خود اولاً برای بصیرت‌افزایی گام بردارد و در جامعه نیز برای این موضوع تلاش کند تا شاهد افزایش بصیرت در جامعه باشیم.

آیت‌الله عابدینی گفت: ما شاهد بودیم هواپیمای کشور با ۲۹۰ سرنشین به دست آمریکایی‌ها عمداً ساقط شد اما امروز به دروغ اشک تمساح می‌ریزند و این رسانه است که باید مردم را بسیج کند و بصیرت افزایی کرده و نقش شیطانی آمریکا را نشان دهند.

وی تأکید کرد: آن زمان فرمانده ناو آمریکایی مورد تشویق قرار گرفت و باید مراقب باشیم تا فاخرترین انسان‌هایمان قربانی نشوند و باید عمار گونه و مالک اشتری به میدان بیاییم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: آمریکا تمام تلاش خود را کرد تا توان نظامی و موشکی ما را از میان ببرد و از هر شیوه‌ای استفاده کرد اما شکست خورد و به همین خاطر امروز سردار سلیمانی‌های بعد از ایشان را نشانه گرفته‌اند.

امام جمعه قزوین افزود: آمریکایی‌ها که امروز اشک تمساح می‌ریزند، خودشان عمداً هواپیمای ما را ساقط کردند. رسانه‌ها، پشتوانه بزرگی برای رسالت‌های دینی و الهی محسوب می‌شوند و امروز نیز در این ماجرا باید نقشه‌های شیطانی آمریکا را رسوا کنند.

وی در پایان گفت: رسانه‌های استان تاکنون کارهای ارزشمندی انجام داده‌اند اما در سنگر رسالت‌های الهی و رسانه‌ای کارهای زمین مانده زیادی داریم و باید تلاش کنیم همه آنها را انجام دهیم و به نتیجه برسانیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار