بعد از قلب مراقب کبدتان باشید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74873
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۹
شاخص : یکی از مهم‌ترین ارگان‌های بدن که باعث حذف مواد زائد می‌شود، کبد است پس بسیار ضروری است که بدانید کدام یک از مواد غذایی برای پاکسازی این ارگان بدن ضروری است.
کبد یکی از مهمترین ارگان‌های بدن محسوب می‌شود بنابراین باید هر انسانی بداند که کدام یک از مواد غذایی برای پاکسازی کبد مناسب است.
میوه‌ها و سبزیجاتی که دارای آنتی اکسیدان و ویتامین C هستند‌، به خصوص میوه‌ها و سبزیجات زرد و نارنجی رنگ بسیار موثر در پاکسازی کبد هستند. البته پرهیز از مواد غذایی پرچرب همچون مایونز،‌ کله پاچه و . . . از نکاتی است که افراد ۱۸ سال به بالا باید توجه زیادی داشته باشند.
هر فردی باید میوه‌ها و سبزیجات را به مقدار مناسبی با توجه به نیاز بدن در برنامه‌ی غذایی خود قرار دهد که به طور معمول سبزیجات ۵-۳ سهم(هر سهم یک لیوان سبزی خام و نصف لیوان سبزی پخته) و میوه‌ها ۴-۲ سهم در رژیم غذایی دارد (هر سهم به اندازه‌ی سیبی بزرگ)
رنگ‌های میوه‌ها و سبزیجات هر کدام نشان از ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ و دیگر موارد مورد نیاز بدن هستند. به طوری که سبزیجات دارای برگ تیره بیانگر آنتی اکسیدان‌ موجود در آن و میوه‌های نارنجی و زرد همچون هویج نشان از فلانوئید و بتاکارتون، گریپ فروت دارای گلوتاتیون، سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان، اسفناج کلروفیل فراوان، لیمو سرشار از ویتامین C از جمله میوه‌هایی هستند که در افزایش کارایی کبد و پاک‌سازی کبد نقش چشمگیری دارند.
همان طور که بارها به صورت مکرر گفته شده سلامتی برای انسان حرف اول را می‌زند پس بهتر است از همان دوران کودکی توجه فراوانی به برنامه‌ غذایی خود کنید که با این کار سلامتی خود را تضمین و از نیاز به پاک سازی کبد پیشگیری کند.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار