بعضی‌ آقایان به دنبال "کیش" و "مات" نمودن انقلاب‌اسلامی هستند
کد خبر: 99161
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۵:۴۸
امام جمعه قزوین؛
شاخص : امام جمعه قزوین دفاع از سوریه را ادامه مسیر انقلاب دانست و گفت: سفر به جزیره کیش منعی ندارد و حرام نیست اما امیدواریم در هر کجا هستیم به جای اینکه انقلاب اسلامی را مات کنیم تلاش ما این باشد که شیطان را کیش کنیم.

.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در قزوین در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با اشاره به اینکه کسی که بر اساس تقوا زندگی کند به درجات بالایی از بندگی خواهد رسید اظهار کرد: اولین قدم در بندگی تبعیت از خداوند است که در پی آن اطاعت قلبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه اگر جامعه‌ای از خدا و رسولش اطاعت کنند مشمول رحمت پروردگار خواهند شد افزود: خداوند محبت و دوستی ویژه‌ای به کسانی دارد که قلباً از او تبعیت و اطاعت می‌کنند.

امام جمعه قزوین در ادامه گفت: کسانی خود را بنده شیطان قرار داده‌اند مطیع هوای نفس خود و دیگران هستند.

عابدینی با اشاره به نزدیک بودن حلول ماه مبارک رجب ابراز کرد: ماه رجب، شعبان و رمضان بهاری برای روح و معنویت انسان است که تحولی بزرگ و برکات فراوانی به وجود می‌آورند.

نماینده ولی فقیه در قزوین ضمن تبریک میلاد امام محمد باقر(ع) با نقل حدیثی از آن امام بزرگوار بیان کرد: همان گونه که بشر در خواب و بیداری از خود اختیاری ندارد مرگ و رستاخیز هم خارج از اختیار انسان بوده و در دست خداوند است.

وی با یادآوری شهادت امام هادی(ع) تاکید کرد: بر اساس حدیثی از این امام بزرگوار عاق والدین فقر و نداری را به دنبال می‌آورد و انسان را به ذلت می‌کشاند لذا باید احترام به پدر و مادر را جدی گرفت.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: تاثیر کار و کلام شهید آوینی به خاطر خلوص نیت و قرار دادن رضای خداوند به عنوان هدف اصلی کارش بود.

عابدینی تاکید کرد: امام(ره) و شهیدان دیروز و امروز بزرگ‌ترین هنرمندان عصر ما هستند که اندیشه‌های ایمانی و اسلامی را ترسیم کردند.

نماینده ولی فقیه اظهار کرد: کسانی که تفریح خود را در دفاع از سوریه قرار دادند در واقع ادامه دهنده مسیر انقلاب هستند.

وی اضافه کرد: سفر به جزیره کیش منعی ندارد و حرام نیست اما امیدواریم در هر کجا هستیم به جای اینکه انقلاب اسلامی را “مات” کنیم تلاش ما این باشد که شیطان را “کیش” کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اضافه کرد: ما خاطرات تلخ شیطنت‌های بنی‌صدر را فراموش نمی‌کنیم و در یک مقطع کوتاهی سیاهی لشگری هم دور او جمع شدند؛ اما نظام بنی‌صدر را کیش و مات کرد و بساطش را برچید.

عابدینی در پایان تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند با انقلاب سرجنگ و دشمنی دارند بدانند که مردم دست از قرآن و ولایت‌فقیه برنخواهند داشت و کینه دشمنان را فراموش نخواهند کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار