بلاتکلیفی ورزشگاه ۱۵هزار نفری سردار آزادگان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105727
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۲:۵۸
شاخص : 4 سال پیش بود كه ورزشگاه 15 هزار نفری سردار آزادگان قزوین با حضور «محمد عباسی» وزیر اسبق ورزش و جوانان افتتاح شد.

به گزارش شاخص نیوز،  ۴سال پیش بود که ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سردار آزادگان قزوین با حضور «محمد عباسی» وزیر اسبق ورزش و جوانان افتتاح شد. بزرگ ترین ورزشگاه استان که از مصوبات سفرمقام معظم رهبری بود پس از کش و قوس هاى فراوان با ۱۹ میلیارد تومان هزینه و بعد از ١٢سال و وقفه هاى متوالى با نام سردار آزادگان آغاز به کار کرد.

این ورزشگاه سومین استادیوم دارای گرمایش از کف در کشور است که علاوه بر این مزیت داراى زمین چمن ۱۰۵ در ۱۰۸ متر مربع، ۳۳ کیلومتر لوله‌گذاری سوپر‌پایت، ۶ سالن ورزشی غیر‌توپی و مجهز به رختکن و سرویس بهداشتی بود.

ورزشگاه سردار آزادگان در مساحتی در مورد ۷۰ هزار متر مربع ساخته شد. علاوه بر زمین چمن، جایگاه ویژه و خبرنگاران، بزرگ‌ترین و استانداردترین دکل‌های روشنایی کشور را در خود جاى داده و نمایشگر یا اسکوربرد ورزشگاه تمام رنگی است و قابلیت پخش ساعت و زمان بازی را دارد.

زمین چمن مجموعه که با هدف حضور تیم هاى لیگ برترى و دسته اولى در قزوین به بهره بردارى رسید، تنها و تنها چند بازى غیر رسمى با تیم هاى سطح بالا به خود دید و بعد از بلاتکلیفى‌ها به تیم دسته دومى کاسپین رسید، اما وزش بادهاى شمالى قزوین در روزهاى سرد سال کاسپین را هم از چمن دور کرد و حالا مدت هاست که چمن این ورزشگاه بلا استفاده مانده است.

اما از نظر گنجایش اسمی این ورزشگاه ١۵هزار نفرى است ولی در عمل ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر گنجایش حقیقی دارد.

ورزشگاه آزادگان علاوه بر اینها پیست تارتان ۲ و میدانى با مساحت ۴هزار متر مربعى دارد که بعد از افتتاح رسمى هنوز تکمیل نشده و بعد از چند سال بهره بردارى پیست با مشکلاتى روبه‌رو است و تخریب شده است.

هیات دوومیدانى هم که تمام رویاهاى خود را بر باد رفته مى بیند تنها ۲، ۳روز در هفته و در چند سئانس از پیست تارتان استفاده مى‌کند و به یاد ایام گذشته از ورزشگاه معلم و رجایى بهره می‌برد.

دانشگاه ورزش از ابتکاراتى بود که در این مجموعه با چند رشته در مقطع کاردانى و کارشناسى در ساختمان ادارى کار خود را آغاز کرد و از فضاهاى موجود در مسیر آموزش دانشجو بهره مى برد.

قزوین قطب سنگنوردى سرعت ایران است و مهدى و رضا علیپور را در خود پرورش داده است. در گوشه شمالى ورزشگاه سردار آزادگان، دیواره ١۵مترى سنگنوردى سرعت رضا علیپور با میزبانى رقابت هاى انتخابى تیم ملى آغازبه کار کرد و شاید بیشترین فعالیت صورت گرفته در طول عمر ورزشگاه را در بین رشته هاى ورزشى سنگنوردى به خود اختصاص داده است.

مجموعه سردار آزادگان اتاق‌ها و فضاهاى خالى بسیار دارد اما دور بودن مجموعه از مرکز شهر مانع حضور و فعالیت هیات هاى ورزشى و ورزشکاران شده و بیشتر قسمت‌ها تنها با استندهایی، نام هیات‌ها و ورزش را یدک مى کشند.شاید مى توان گفت اگر مجموعه ۶ هزار نفرى که مدت هاست کلنگ آن به زمین خورده، به بهره بردارى مى رسید بسیارى از مشکلات هیات رفع و ورزش هاى بى خانه داراى سالن و زیرساخت مى شدند.

منبع: همشهری

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار