بلندترین مسجد جهان+ عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69027
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶
شاخص : این مسجد بلندترین ساختمان در جهان مسجد محسوب می‌شود که ارتفاع مناره‌های آن به ۲۱۰ متر می‌ رسد و با داشتن ۲۰ هزار متر مربع از نظر وسعت بزرگترین مسجد جهان پس از مسجد الحرام و مسجد النبی(صل الله و علیه و آله و سلم) محسوب می شود.

 به گزارش پایگاه شاخص، مسجد«حسن ثانی» یکی از بزرگترین مساجد جهان در مراکش است  که در اواخر سال ۱۹۸۶ کار ساخت آن آغاز و در روز سی ام ۱۹۹۳ میلادی کار ساخت آن مصادف با سالروز ولادت پیامبراکرم(صل الله و علیه و آله و سلم) به پایان رسید.۲۵۰۰ معمار و  ده هزار کارگر حرفه‌ای ۶ سال شبانه روزی برای ساخت مسجد تلاش کردند.

بلندترین مسجد جهان+ عکس

این مسجد در مساحتی حدود ۹ هکتار ساخته شده و ۲۵۰۰ ستون دارد و در تزیین آن از ۶۵۰۰۰ سنگ استفاده شده است. این مسجد بلندترین ساختمان در جهان مسجد محسوب می‌شود که ارتفاع مناره‌های آن به ۲۱۰ متر می‌ رسد و با داشتن ۲۰ هزار متر مربع از نظر وسعت بزرگترین مسجد جهان پس از مسجد الحرام و مسجد النبی(صل الله و علیه و آله و سلم) محسوب می شود. مسجد حسن ثانی برای  ۲۵ هزار نمازگزار ظرفیت دارد که از این تعداد پنج هزار آن به بانوان اختصاص دارد. این مسجد در کنار دریای آتلانتیک و در ساحل شهر کازابلانکا و بخشی از آن بر روی آب قرار دارد قرار دارد و با نورهای لیزری جهت مکه را از مناره‌ های خود نشان می‌دهد که نور آن را می‌توان از فاصله چند مایلی در دریا مشاهده کرد.

بلندترین مسجد جهان+ عکس

میشل پینسیو، معمار فرانسه طراحی و معماری این مسجد را برعهده داشته است. دیوارهای مسجد حسن از بتون و مرمر ساخته شده و محوطه داخل آن دارای ستونهای مرمری و گنبدی با حکاکی چوب است و دیوارهای داخلی آن از گچ بری ‌های بسیار زیبا برخوردار است. محوطه مرکزی مسجد دارای سقفی است که می‌توان آن را باز و بسته کرد. این مسجد محل اصلی گردشگری کازابلانکا به شمار می رود.

بلندترین مسجد جهان+ عکس
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: شبستان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار