بلندی‌های جولان خط مقدم نبرد میان ایران و رژیم صهیونیستی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77861
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۴۷
شاخص : یک روزنامه اماراتی مدعی شد از آغاز بحران سوریه، بلندیهای جولان به مرکز اصلی جنگ میان ایران و رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه شاخص ، روزنامه اماراتی «نشنال» با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود مدعی شد بلندیهای جولان، از زمان آغاز جنگ داخلی در ۲۶ ژانویه ۲۰۱۱ (۴ آبان ۱۳۹۰) و پس از ۴ سال، به خط مقدم درگیری‌های میان ایران و رژیم صهیونیستی تبدیل شده است. بخش بزرگی از این فلات بوسیله رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷، اشغال شد و این رژیم سال ۱۹۸۱ این مناطق را بخشی از خاک خود اعلام کرد.

 

این روزنامه در ادامه مدعی شده است: « این منطقه برخلاف جنوب لبنان و شبه‌جزیره سینا به مدت چندین دهه یکی از آرام‌ترین مناطق مرزی خاورمیانه محسوب می‌شد؛ اما، شدت یافتن جنگ داخلی سوریه، اوضاع را در این منطقه به‌طور کامل تغییر داد.»

 

نشنال در ادعایی بی‌اساس نوشت: «ایران و حزب‌الله پیش از آغاز سال ۲۰۱۲، صدها نیروی نظامی در پشتیبانی از بشار اسد، به این منطقه اعزام کردند؛ [پس از آن] جنگ با معارضان سوری و به‌خصوص “جبهه النصره” در بلندی‌های جولان تحت مالکیت سوریه، شدت گرفت؛ … اما خیلی زود مشخص شد نظامیان ایرانی و حزب‌الله تنها با شورشیان سوری نمی‌جنگند، بلکه از بلندی‌های جولان به عنوان یک خط مقدم برای هدف قرار دادن [رژیم صهیونیستی] استفاده می‌کنند. گزارش‌ها نشان می‌دهد پناهگاه‌ها و تونل‌هایی در این بلندی‌ها با هدف آمادگی برای درگیری آتی با ارتش [رژیم صهیونیستی] در حال ساخت است.»

 

این روزنامه اماراتی در ادامه نوشت: از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی با آغاز یک بازی مبهم، به بهانه ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به شورشیان سوری، در حال تقویت نظامی خود در این منطقه است. گزارش دسامبر ۲۰۱۴ از تعاملات نظامیان رژیم صهیونیستی با تروریست‌های سوریه در بلندی‌های جولان، خبر می‌دهد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار