3 کارخانه صنعتی در سفر معاون رییس جمهور به قزوین افتتاح می‌شود
کد خبر: 107795
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۴:۱۵
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین:
شاخص : رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین گفت: با سفر معاون اول رییس‌جمهور 3 کارخانه شیشه دارویی، ایربگ خودرو و ورق گالوانیزه در استان افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی پرزحمت رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین در نشست با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد، با اشاره به پیشتازی این دستگاه در طرح اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در این راستا هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی نیمه فعال و راکد در کشور فعال می‌شود.

وی افزود: ۴۰۰ واحد صنعتی استان در سال جاری، شامل صنایع کوچک ( زیر ۵۰ نفر) و صنایع متوسط ( زیر ۱۰۰ نفر) اصلاح ظرفیت می‌شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه سامانه ثبت نام برای بسته‌های حمایتی واحدهای صنعتی همچنان فعال است، گفت: متقاضیان با مراجعه به سایت صنعت، معدن و تجارت از طریق سامانه بهین‌یاب اطلاعات را درج و ثبت نام خود را انجام دهند.

پرزحمت در ادامه با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۴۵۰ نفر در این سامانه ثبت نام کرده‌اند، عنوان کرد: از این تعداد ۵۵۰ طرح مربوط به جهاد کشاورزی، ۸۰۰ طرح مربوط به صنایع و ۱۰۰ مورد هم برای طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین افزود: باتوجه به مصوبات کشوری در نظر است که ۲هزار طرح برای بنگاه‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی  در کل کشور فعال شود که از این تعداد ۱۰۰ طرح به استان قزوین تعلق گرفته است.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح‌های حمایتی حل مشکل نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی است، اذعان داشت: برای بنگاه‌هایی که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند به مبلغ ۳ میلیارد تومان تسهیلات با بهره ۵ ساله در نظر گرفته شده است.

این مسئول با اشاره به همکاری با ۲۲ بانک عامل اعم از دولتی و خصوصی ابراز کرد: بانک‌های عامل باید بدون در نظر گرفتن سوابق بنگاه‌های اقتصادی، معوقات بانکی، چک‌های برگشتی امور مالیاتی به ارائه خدمات در مصوبه اقتصاد مقاومتی بپردازند.

پرزحمت افزود: از طریق شرکت‌های خدمات رسان و تامین اجتماعی وضعیت فعالیت بنگاه‌های اقتصادی قبل و بعد از اجرای طرح بررسی می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین خاطرنشان کرد: تاکنون ۹۰۵ طرح در کارگروه صنعت و معدن استانداری بررسی شده که از این تعداد ۲۷۲ مورد تصویب قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: از سال گذشته تاکنون برای ۴۵۰ واحد صنعتی ستاد تسهیل رفع موانع تشکیل شده که با توجه به بررسی‌ها ۵۲ درصد مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مربوط به بانک‌ها، ۱۵ درصد تامین‌اجتماعی و ۱۰ درصد امور مالیاتی بوده است.

این مسئول عنوان کرد: ۳۳ طرح ملی و مهم در سال جاری از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی باید در کشور راه اندازی شود که ۲ مورد مختص استان قزوین است.

پرزحمت تشریح کرد: قسمتی از کارخانه شوینده تاژ استان به مبلغ ۱۵۰ میلیون یورو به شرکت آلمانی هنکل واگذار شده تا سرمایه گذاری‌های لازم انجام شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین اضافه کرد: زمینی در شهرک صنعتی کاسپین به قیمت ۳۰ میلیون یورو به فرانسوی‌ها واگذار شده که به دنبال مجوز است.

ویاعلام کرد:  با سفر معاون اول رییس جمهور سه کارخانه شیشه دارویی، ایربگ خودرو و ورق گالوانیزه در استان افتتاح خواهد شد.

این مسئول با اشاره به ۴۱۵ واحد صنعتی راکد در استان اظهار کرد: برخی واحدهای راکد در حال جایگزینی هستند به طوری‌که صبح امروز شرکت تبد(نساجی) به بخش خصوصی واگذار شد.

پرزحمت تصریح کرد: تعهد سازمان صنعت و معدن برای ایجاد اشتغال در سال جاری هشت هزار شغل یعنی به میزان ۴۰ درصد است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین با بیان اینکه در سال جاری ۵ میلیارد تومان اعتبار برای فرش دستباف در نظر گرفته شده، گفت: به یک هزار و ۸۵۰ فرش باف در سال جاری تسهیلات ارزان قیمت تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار