بهاباد در ۲۴ ساعت ۷ بار لرزید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77757
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
شاخص : زمین‌لرزه در شهرستان بهاباد این روزها از لحاظ تعداد و در بعضی موارد از لحاظ بزرگی به حدی رسیده که می‌تواند به عنوان یک بحران طبیعی زنگ خطری را برای مسئولان و مردم بهاباد به صدا درآورد.

به گزارش پایگاه شاخص،شهرستان بهاباد یکی از زلزله خیزترین نقاط استان یزد به‌حساب می‌آید که در زمان‌های مختلف، مردم این شهرستان شاهد وقوع زمین‌لرزه‌هایی به بزرگی‌های مختلف هستند.

این زمین‌لرزه‌ها شاید با قدرت‌های متفاوت و بعضاً قدرت‌هایی باشد که به‌عنوان یک زمین‌لرزه مخرب و با خسارت به‌حساب نیاید، ولی می‌تواند زنگ خطری را برای مسئولان و مردم این شهرستان  به صدا در آورد.

این روزها اما زلزله در بهاباد از لحاظ تعداد و قدرت افزایش پیدا کرده و به‌طور معمول در روز چندین مرتبه این شهرستان با زلزله همراه است.

در روزهای گذشته هر روز بین دو تا چهارمرتبه در بهاباد به ویژه در شرق این شهرستان مردم شاهد وقوع زمین لرزه‌هایی بودند که بعضی از آنها با قدرت و بزرگی بالای ۴ دهم ریشتر بوده است.

امروز اما زلزله‌های بهاباد با تعداد بالا خواب بعضی از مردم این شهرستان را گرفت و در نیمه‌های شب، چهار مرتبه بهابادیان زلزله را احساس کردند.

نخستین زمین‌لرزه‌ای که امشب به وقوع پیوست، در ساعت ۱ و ۵۱ دقیقه و هفت ثانیه و با بزرگی دو و ۹ دهم ریشتر بود، همچنین در ساعت چهار و ۱۵ دقیقه و ۵۷ ثانیه هم زلزله دیگری با قدرت دو و یک دهم در مقیاس ریشتر این شهرستان را لرزاند.

در ساعت چهار و ۵۷ دقیقه و در ساعت چهار و ۵۷ دقیقه و ۴۱ ثانیه هم دو زمین‌لرزه دیگر هر یک به بزرگی یک و شش دهم ریشتر در این شهرستان به وقوع پیوست.

این زمین‌لرزه‌ها گرچه از لحاظ بزرگی در حدی نبودند که خسارتی به این شهرستان وارد کنند و بعضاً در نقاط خالی از سکنه بهاباد به وقوع پیوستند، اما شدت و قدرت آن در نقاط مختلف شهرستان به‌طور کامل احساس شد.

با توجه به اینکه پیش از این هم در جلسات مدیریت بحران شهرستان بهاباد بیان شده بود که زلزله مهم‌ترین چالش طبیعی پیش روی شهرستان بهاباد به‌حساب می‌آید، افزایش تعداد زمین‌لرزه‌ها، می‌تواند زنگ خطری برای مسئولان و مردم این شهرستان در جهت افزایش آمادگی مقابله با خسارت‌های احتمالی این پدیده طبیعی به‌حساب آید.

دیروز هم مردم این منطقه از استان یزد شاهد زلزله‌هایی بودند که در ساعت ۱۸ و ۵۵ دقیقه و ۸ ثانیه دیروز، زلزله که این روزها میهمان ناخوانده بهابادیان شده، به بزرگی سه و ۹ دهم در مقیاس ریشتر این شهرستان را لرزاند.

این زلزله در عمق ۱۲ کیلومتری و در شرق بهاباد به وقوع پیوست و در دل مردم این شهرستان ترسی از خسارت زلزله ایجاد کرد.

همچنین دیروز در ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه و ۱۱ ثانیه، زلزله دیگری در این منطقه با بزرگی ۲ دهم ریشتر به وقوع پیوست و زلزله دیگری هم در ساعت ۱۳ و ۴۶ دقیقه و ۱۹ ثانیه و با قدرت ۲ و دو دهم ریشتر اتفاق افتاد.

علاوه بر اینکه تعداد زلزله‌ها افزایش پیدا کرده، قدرت برخی از این زلزله‌ها هم بالا بوده به گونه‌ای که چند روز گذشته، زلزله‌ای با بزرگی ۴ و ۲ دهم ریشتر، شرق بهاباد را لرزاند و ترس و دلهره در بین مردم بهاباد ایجاد کرد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ممنوع التدریس کردن اساتید منتقد نباید به یک سنت تبدیل شود
 • ایجاد ۲۲هزار اشتغال در سال گذشته/ کوچکترین اعتراض کارگری در استان نداشتیم
 • قراردادهای سفید امضاء ،گریبان‌گیر جامعه کارگری استان/ بدهی‌های تامین اجتماعی به علوم پزشکی مردم را با مشکل مواجه کرده است
 • نرخ رشد اقتصادی کشور قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم باید افزایش یابد/ وضعیت کنونی شایسته ملت ایران نیست
 • برخی کارگران در قزوین ۳۰ماه حقوق نگرفته‌اند/ ۳هزار نفر در استان متقاضی حمایت سازمان بهزیستی هستند
 • لزوم توجه ویژه دولت به محرومان/ بیشترین مراجعات به نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات کارگری است
 • ۲ ملی پوش والیبال استان در مسابقات آسیایی
 • وزیر کار به قزوین سفر می‌کند
 • برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند
 • بیش از ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
 • ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان/ ۴۹  واحد مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا احداث می‌شود
 • کشف بیش از ۱۰ هزار پاکت سیگار قاچاق در قزوین
 • آخرین اخبار