ایران جانبی

بهای نفت در بازارهای جهانی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 190899
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
شاخص : در حالی که امیدواری ها نسبت به حل اختلافات تجاری آمریکا و چین افزایشی یافته و احتمال درگیری بین ایران و آمریکا پس از حمله هفته گذشته به ...

به گزارش شاخص نیوز: در حالی که امیدواری ها نسبت به حل اختلافات تجاری آمریکا و چین افزایشی یافته و احتمال درگیری بین ایران و آمریکا پس از حمله هفته گذشته به تانکرها همچنان وجود دارد، قیمت نفت امروز برای دومین جلسه متوالی افزایش یافت.

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳ سنت افزایش به ۶۲ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت نفت برنت روز سه شنبه نیز ۲ درصد افزایش یافته بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از افزایش ۳٫۸ درصدی در جلسه گذشته امروز ۱۲ سنت دیگر افزایش داشت و به ۵۴ دلار و ۲ سنت رسید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در توئیتر خود از دیدار هفته آینده خود با رئیس جمهوری چین در اوزاکای ژاپن خبر داد. این در حالی است که دور قبلی مذاکرات میان دو کشور برای دستیابی به یک توافق جامع تجاری ماه گذشته به شکست انجامید. مذاکرات بین طرفین پس از شکست مذاکرات قبلی بسیار محدود بوده و ترامپ بارها تهدید کرده که تعرفه های بیشتری علیه کالاهای چینی وضع خواهد کرد.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندای نیویورک گفت: «به دلیل احتمال بروز نشانه های مثبت از مذاکرات تجاری پس از توئیت اخیر ترامپ، تقاضای جهانی برای نفت افزایش یافته است.»

پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان صادرات ژاپن در ماه می برای ششمین ماه متوالی کاهش یافته و در حالی که میزان صادرات این کشور به چین به دلیل تبعات جنگ تجاری تضعیف شده است، بخشی از رشد قیمت نفت در ساعات اولیه امروز خنثی شد.

تنش ها در خاورمیانه پس از حملات هفته گذشته به نفتکش ها همچنان بالاست. نگرانی ها از مواجهه میان ایران و آمریکا از زمان حادثه نفتکش ها افزایش یافته است. واشنگتن تهران را به دست داشتن در این حادثه متهم کرده، اما تهران قویا این اتهام را رد می کند.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار