بهای نفت در بازارهای جهانی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 177847
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
شاخص : در حالی که احتمال کند شدن رشد تقاضا و تداوم رشد تولید آمریکا بر بازار سایه افکنده است، گمانه زنی ها در این باره که اوپک به زودی تولید نفت خود ...

به گزارش شاخص نیوز: در حالی که احتمال کند شدن رشد تقاضا و تداوم رشد تولید آمریکا بر بازار سایه افکنده است، گمانه زنی ها در این باره که اوپک به زودی تولید نفت خود را کاهش خواهد داد موجب شد تا قیمت ها از ثبات نسبی برخوردار باشد.

در حالی که احتمال کند شدن رشد تقاضا و تداوم رشد تولید آمریکا بر بازار سایه افکنده است، گمانه زنی ها در این باره که اوپک به منظور جلوگیری از ایجاد مازاد عرضه به زودی تولید نفت خود را کاهش خواهد داد موجب شد تا قیمت نفت امروز شاهد ثباتی نسبی باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه‌نفت خام آمریکا امروز با یک سنت افزایش به ۵۷ دلار و ۲۱ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز ۴ سنت کاهش داشت و به ۶۶ دلاز و ۷۵ سنت رسید.

اوپک و در راس آن عربستان‌در تلاشند تا تولید نفت این سازمان و متحدانش به میزان یک تا ۱٫۴ میلیون بشکه در روز کاهش یابد و عرضه نفت با روند کند شدن رشد تقاضا هماهنگ شود.

بانک بی ان پی پاریبا در یادداشتی نوشته: «پس از کاهش شدید قیمت نفت در ماه اکتبر و اوایل ماه نوامبر عوامل بنیادین حاکم بر بازار حکایت از ترمیم قیمت ها در طی ۶ ماه آینده دارد.»

این بانک فرانسوی گفته این ترمیم قیمت به‌دلیل کاهش قابل توجه صادرات نفت ایران در نتیجه تحریم های آمریکا و ریسک اختلال در عرضه نفت کشورهایی نظیز ونزوئلا، لیبی و نیجریه رخ خواهد داد. «در عین حال، تولید کنندگان در حال بررسی کاهش عرضه نفت هستندو ما‌انتظار داریم اوپک در نشست بعدی خود در ۶ دسامبر به توافقی بر سر کاهش تولید دست یابد.»

بی ان پی پاریبا پیش بینی کرده که قیمت نفت برنت تا قبل از پایان امسال به بالای ۸۰ دلار برگردد. این بانک فرانسوی همچنین پیش بینی کرده که قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در سال آینده میلادی به ترتیب ۷۶ و ۶۹ دلار باشد.

منبع: ایران جیب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار