ایران جانبی

بهای نفت در بازارهای جهانی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 193349
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
شاخص : در پی کاهش ذخایر نفت اروپا و کاهش تولید های اوپک و به رغم گزارش آژانس بین المللی انرژی مبنی بر رسیدن رشد تقاضای نفت به پایین ترین رقم ...

به گزارش شاخص نیوز: در پی کاهش ذخایر نفت اروپا و کاهش تولید های اوپک و به رغم گزارش آژانس بین المللی انرژی مبنی بر رسیدن رشد تقاضای نفت به پایین ترین رقم از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸، قیمت نفت روز جمعه بیش از یک دلار افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و۱۵ سنت معادل ۲ درصد افزایش به ۵۸ دلار و ۵۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز یک دلار و ۹۶ سنت معادل ۳٫۷ درصد رشد داشت و به ۵۴ دلار و ۵۰ سنت رسید.

جیووانی استانوو تحلیلگر موسسه یو بی اس در این باره گفت: «به رغم کاهش بیشتر آمارهای رشد تقاضا در گزارش آژانس بین المللی انرژی، قیمت نفت اندکی بالا رفته زیرا خبر کاهش رشد تقاضا قبلا توسط رئیس آژانس اعلام شده بود و آژانس بین المللی انرژی همچنان امیدوار است که میزان ذخایر نفت در نیمه دوم امسال کاهش بیشتری را تجربه کند.»

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرده که به دلیل کند شدن رشد اقتصاد جهان و تشدید جنگ تجاری میان آمریکا و چین، رشد تقاضای جهانی برای نفت در ماه می نسبت به ماه ژانویه کمترین میزان رشد از سال ۲۰۰۸ تاکنون را داشته است.

پس از آنکه موسسه یورو اویل استاک اعلام کرد که کل ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی ۱۶ کشور اروپایی در ماه جولای اندکی نسبت به ماه ژوئن کاهش یافته، قیمت نفت رو به افزایش گذاشت. با این حال، قیمت نفت خام نسبت به رقم های بالای ثبت شده در ماه آوریل حدود ۲۰ درصد کاهش نشان می دهد.

در این هفته قیمت نفت برنت بیش از ۵ درصد و نفت خام آمریکا حدود ۲ درصد کاهش داشت.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار