ایران جانبی

» بهای نفت در بازارهای جهانی
کد خبر: 195455
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۳:۰۱
شاخص : پس از آنکه گزارش ها نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار تحلیلگران کاهش یافته است، قیمت نفت امروز شاهد افزایش بود.

به گزارش شاخص نیوز: پس از آنکه گزارش ها نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار تحلیلگران کاهش یافته است، قیمت نفت امروز شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۵۱ سنت معادل ۰٫۶ درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۸۹ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۵۴ سنت معادل ۰٫۹ درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۹۴ سنت رسید.

به دلیل گمانه زنی ها در مورد احتمال بازگشت ایران به بازار نفت پس از برکنار جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت ترامپ قیمت ها در روز سه شنبه کاهش داشت.

اما دس از آنکه انستیتوی نفت آمریکا اعلام کرد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته کاهش یافته، قیمت هانا مجددا رو به افزایش گذاشت.

جفری هالی تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «به دلیل آمارهایی که توسط انستیتوی نفت آمریکا منتشر شده قیمت نفت در معاملات آسیایی تقویت شده است.»

آمارهای منتشر شده از سوی انستیتوی نفت آمریکا نشان می دهد که میزان ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به ۶ سپتامبر ۷٫۲ میلیون بشکه کاهش داشته و به ۴۲۱٫۹ میلیون بشکه رسیده در حالی که تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز کاهش ۲٫۷ میلیون بشکه ای را پیش بینی کرده بودند.

هالی افزود، من انتظار دارم آمارهای رسمی کاهش ۴٫۸ میلیون بشکه ای ذخایر را نشان دهد.

میزان ذخایر نفت در کوشینگ اوکلاهاما، محل اصلی تحویل نفت خام آمریکا با کاهش ۱٫۴ میلیون بشکه ای مواجه بوده، در حالی که میزان استفاده پالایشگاه ها رشد ۲۰۸ هزار بشکه ای را شاهد بوده است.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار