ایران جانبی

» بهای نفت در بازارهای جهانی
کد خبر: 195878
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
شاخص : در حالی که آمریکا از احتمال استفاده از ذخایر استراتژیک نفتی خود سخن گفته قیمت نفت امروز نسبت به روز دوشنبه اندکی کاهش داشته ...

به گزارش شاخص نیوز: در حالی که آمریکا از احتمال استفاده از ذخایر استراتژیک نفتی خود سخن گفته قیمت نفت امروز نسبت به روز دوشنبه اندکی کاهش داشته است، هرچند نگرانی از احتمال رویارویی نظامی بر سر حمله به تاسیسات نفتی عربستان موجب شده تا قیمت ها همچنان بالا بماند.

در همین حال بازارهای بورس شاهد افت بوده و سرمایه گذاران ترجیح داده اند دارایی های خود را از سمت بازارهای پرریسک به سمت محل های امن سرمایه گذاری نظیر بازار طلا هدایت کنند.

شاخص کلی ام اس سی آی در منطقه آسیا- اقیانوسیه به استثنای ژاپن شاهد افت ۰٫۶ درصدی بوده و ارزش سهام در بازار چین نیز کاهش ۰٫۸۵ درصدی داشته است. همچنین شاخص سهام در بازار استرالیا نیز ۰٫۲۷ درصد افت کرده است.

تسوتومو سوما، تحلیلگر بازار نفت در توکیو گفت: «شاهد کاهش اشتهای ریسک پذیری در بازار هستیم، اما جالب است که بازارها واکنش بیشتری از خود نشان نداده اند… آمریکا و سایر کشورها دارای ذخایر نفتی هستند و این به کاهش نگرانی ها از تبعات حمله به تاسیسات نفتی عربستان کمک می کند.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز در بازار آسیا با یک دلار و ۷۸ سنت کاهش به ۶۷ دلار و ۷۹ سنت رسید. روز دوشنبه قیمت نفت برنت رشدی ۱۴٫۶ درصدی را شاهد بود که بیشترین رشد یک روزه حداقل از سال ۱۹۸۸ میلادی تاکنون بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با یک دلار و ۹۲ سنت کاهش به ۶۱ دلار و ۶۹ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت دیروز ۱۴٫۷ درصد افزایش داشت که بزرگترین رشد قیمت یک روزه از دسامبر ۲۰۰۸ تاکنون به شمار می رود.

بر اساس آمارهای آژانس بین المللی انرژی، حملات روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان تولید نفت این کشور را به نصف کاهش داده و بزرگترین اختلال در عرضه نفت جهان از سرنگونی رژیم شاهنشاهی در ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی را رقم زده است.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار