بهترین راه تجمع امکانات تشکیل شرکت های تعاونی روستایی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146243
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
معاون سازمان تعاون روستایی استان:
شاخص : معاون اداری و مالی سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: بهترین راه تجمع امكانات تشكیل شركت های تعاونی در مناطق شهری و روستایی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جلسه کمیته و کنترل نظارت به منظور بررسی وضعیت شرکت تعاونی تولید روستایی کوندج با حضور علینقی سیمیاری معاون اداری و مالی سازمان تعاون روستایی استان، کرم عباسی دبیر کمیته کنترل و نظارت، رحیمی رییس اداره تعاون روستایی شهرستان قزوین، کریمی مدیرعامل شرکت تعاونی تولید روستایی کوندج و جمعی از اعضاء شرکت تعاونی در سالن جلسات سازمان تعاون روستایی استان برگزار شد.

سیمیاری در این جلسه با بیان اینکه ۱۲۰ نفر از بهره برداران عضو شرکت تعاونی تولید روستایی کوندج هستند، گفت: تعاونی های تولید به عنوان یک تشکل اقتصادی تولیدی، جزء کارآمدترین بخش تولید نظام کشاورزی محسوب می شوند که تعداد قابل توجهی از بهره برداران عضو آن هستند.

این مسوول خاطرنشان کرد: سرمایه تعاونی ها نقش مهمی در توانایی این شرکت ها برای تأمین کالای مورد نیاز اعضا و مشتریان شرکت و در نتیجه افزایش رضایت آنان دارد.

معاون اداری و مالی سازمان تعاون روستایی استان قزوین در ادامه افزود: تشکیل و توسعه شرکت های تعاونی در مناطق شهری و روستایی، بهترین راه تجمع امکانات مالی اندک افراد متوسط جامعه و کشاورز است.

وی با اشاره به اینکه تمام شرکت های تعاونی باید سازمان و مدیریت صحیح و روشنی داشته باشند، اظهار کرد: تفکر تعاونی علاوه بر داشتن آثار اقتصادی، دارای آثار مثبت فرهنگی و اجتماعی است و همکاری، همزیستی، داشتن احساس مسئولیت درگرو داشتن تفکر تعاونی درجامعه است.

کریمی هم در این جلسه با بیان اینکه بیشترین درآمد این تعاونی درخصوص ماشین آلات کشاورزی است، افزود: از سال ۸۳ این شرکت خودگردان شده و کودهای شرکت خدمات حمایتی در بین اعضاء و کشاورزان منطقه توزیع می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار