Iranjb.ir

بهره‌برداری بوستان ۷ هکتاری ملاخلیلا در جنوب قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82063
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
مدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری خبر داد
شاخص : مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین از بهره‌برداری بوستان 7 هکتاری ملاخلیلا با معماری بومی در جنوب قزوین خبر داد.
۸۱۸۴۵۵۲۱-۷۰۳۱۴۴۸۴

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سیدمهدی کاظمی دیروز در مراسم افتتاحیه بزرگترین بوستان درون شهری قزوین با نام ملاخلیلا، اعلام کرد: برای ساخت این بوستان هفت هکتاری ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین اظهار کرد: طراحی این بوستان از معماری بومی الهام گرفته و مصالح به کار رفته آن هم بیشتر از چوب و سنگ است.

این مسئول هدف از احداث بوستان ملا خلیلا را؛ افزایش سرانه فضای سبز شهری، گسترش فضای تفریحی، بهره مندی بیشتر شهروندان قزوینی از فضای سبز و خدمات رسانی به مسافران عنوان کرد.

۱۹۰۹۵۶۵

کاظمی تصریح کرد: با بهره برداری از این بوستان، بخشی از کمبود فضای سبز در منطقه جنوب شهر جبران و امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی برای شهروندان فراهم شده است.

وی ویژگی های این بوستان را احداث ساختمان های آموزشی، تجاری، اداری، نگارخانه، بازیگاه کودک، چایخانه، جایگاه استقرار مسافر برشمرد و گفت: جایگاه نگهداری پرندگان، برکه، کوچه باغ، عمارت های چهل پنجره و هفت درب، جعبه های اطفای حریق، سیستم آبیاری قطره ای در این بوستان تعبیه شده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین یادآور شد: این بوستان در جنوبی ترین نقطه شهر قزوین همجوار با کمربندی روبروی میدان میوه و تره بار احداث شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار