بهره‌برداری بوستان ۷ هکتاری ملاخلیلا در جنوب قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82063
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
مدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری خبر داد
شاخص : مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین از بهره‌برداری بوستان 7 هکتاری ملاخلیلا با معماری بومی در جنوب قزوین خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سیدمهدی کاظمی دیروز در مراسم افتتاحیه بزرگترین بوستان درون شهری قزوین با نام ملاخلیلا، اعلام کرد: برای ساخت این بوستان هفت هکتاری ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین اظهار کرد: طراحی این بوستان از معماری بومی الهام گرفته و مصالح به کار رفته آن هم بیشتر از چوب و سنگ است.

این مسئول هدف از احداث بوستان ملا خلیلا را؛ افزایش سرانه فضای سبز شهری، گسترش فضای تفریحی، بهره مندی بیشتر شهروندان قزوینی از فضای سبز و خدمات رسانی به مسافران عنوان کرد.

۱۹۰۹۵۶۵

کاظمی تصریح کرد: با بهره برداری از این بوستان، بخشی از کمبود فضای سبز در منطقه جنوب شهر جبران و امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی برای شهروندان فراهم شده است.

وی ویژگی های این بوستان را احداث ساختمان های آموزشی، تجاری، اداری، نگارخانه، بازیگاه کودک، چایخانه، جایگاه استقرار مسافر برشمرد و گفت: جایگاه نگهداری پرندگان، برکه، کوچه باغ، عمارت های چهل پنجره و هفت درب، جعبه های اطفای حریق، سیستم آبیاری قطره ای در این بوستان تعبیه شده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین یادآور شد: این بوستان در جنوبی ترین نقطه شهر قزوین همجوار با کمربندی روبروی میدان میوه و تره بار احداث شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار