بهره برداری از ۶۵۰ واحد مسکن مهر در قزوین/ ۷۵ درصد واحدهای مسکن روستایی قزوین مقاوم‌اند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67517
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۰۷
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبر داد
شاخص : مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین، از بهره برداری 650 واحد مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر استان در هفته دولت خبر داد.

حافظ باباپور صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به افتتاح واحدهای مسکن مهر در هفته دولت، اعلام کرد: به مناسبت هفته دولت بیش از ۶۵۰ واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان به بهره برداری می رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با اعلام اینکه برای بهره‌برداری از این واحدها ۲۹ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال هزینه شده است، عنوان کرد: از این تعداد ۴۳۹ واحد در شهرستان های بوئین زهرا، ۴۶ واحد در قزوین، ۹۲ واحد در تاکستان، ۶۸ واحد در البرز، یک واحد در آبیک و ۸ واحد نیز در آوج قرار دارند.

این مسئول در ادامه افزود: همچنین ۱۲ طرح هادی روستایی و ۸۱۳ طرح بهسازی مسکن روستایی با بیش از ۱۴۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه حدود ۷۵ درصد واحدهای مسکن روستایی استان قزوین در برابر زلزله مقاوم هستند، یادآور شد: سهمیه این استان برای بهسازی واحدهای مسکن روستایی سالانه ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ واحد است و با واحدهایی که تاکنون در مناطق روستایی این استان مقاوم‌سازی شده در صورت اتخاذ چنین سهمیه‌ای برای استان تمام واحدهای مسکن روستایی آن در کمتر از ۱۰ سال آینده بهسازی می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار