بهره برداری بیش از ۳۹۰ پروژه در روستاهای قزوین/ افتتاح ۳۵۰ میلیارد ریال پروژه‌ روستایی در استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91202
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۷:۳۳
معاون امور روستایی استانداری خبر داد
شاخص : معاون امور روستایی استانداری قزوین گفت: همزمان با دهه فجر 393 پروژه روستایی با اعتبار ۳۵۲ میلیارد ریالی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، کریم حبیبی انبوهی در نشست با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در استانداری برگزار شد، از افتتاح تعدادی پروژه های دهیاری در دهه فجر خبر داد و گفت: تعدادی از این پروژه ها در هفته دولت اجرایی شده و  ۳۹۳ پروژه دیگر با اعتبار ۳۵۲ میلیارد ریالی در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.

معاون امور روستایی استانداری قزوین با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۶۸۹ پروژه با اعتبار پنج میلیارد و ۶۱۷ ریال  اجرایی شده است، گفت: ۲۹۶ پروژه با اعتبار ۹ میلیارد و ۲۶۴ میلیون ریال در هفته دولت افتتاح شده است.

این مسئول دهیاران را متولیان اجرای طرح‌های هادی در روستاها دانست و ابراز کرد: در سال جاری ۴۵ درصد  افزایش فیزیکی پروژه و ۱۲۲ درصد  افزایش ریالی داشته‌ایم.

حبیبی انبوهی در ادامه عنوان کرد:  ۱۹۸ پروژه در شهرستان قزوین، ۷۶ پروژه در شهرستان بوئین زهرا ، ۳۱ پروژه در تاکستان، ۲۵ پروژه آبیک، ۳۳ پروژه در آوج و ۳۰ پروژه در شهرستان البرز اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به ۸۴۲ روستای واقع در استان قزوین ابراز کرد:  ۵۲۹ روستا دارای دهیاری است و اجرای پروژه‌ها شامل همه روستاها نمی‌شود.

 معاون امور روستایی استانداری قزوین بیان کرد: ۱۳۶ پروژه شامل مجموعه زیرساخت‌ها و معابر روستایی بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال، ۱۴۶ پروژه در جدول‌گذاری‌ها و ۶۶ مورد در بازگشایی معابر، دیوارهای حائل و سنگ فرش‌ها و المان ها می‌باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: ۱۵پروژه در مجموعه شن ریزی و مخلوط ریزی معابر بالغ بر ۳/۶ میلیارد ریال، ۳ پروژه در مجموعه پسماند روستایی با بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار و ۱۲ پروژه در خدمات روستایی که شامل بوستان سبز، فضای بازیگاه و تفریحی اجرایی شده است.

حبیبی انبوهی با اشاره به تشکیل کارگروه مدیریت پسماند روستایی در نیمه دوم سال گفت: باتوجه به حجم بالای مدیریت پسماند شهری، کارگروه تخصصی جهت رسیدگی به مسائل پسماند روستایی در نظرگرفته شده و از طریق آن تعدادی ماشین آلات در اختیار تعاونی‌های روستایی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ماشین آلات کافی جهت مکانیزه کردن پسماند وجود ندارد، گفت: از ابتدای سال ۴۶ خودروی سبک مکانیزه حمل زباله در نظر گرفته شده که ۱۲ مورد دیگر در حال پیگیری است.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۵۸ میلیارد اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده  به دهیاری ها تعلق گرفته است.

وی با بیان اینکه استان قزوین در مقابل حوادث غیر مترقبه و طبیعی قرار دارد، افزود: تفاهم نامه ای با مدیریت بحران به امضا رسیده که طی آن کلاس آموزشی مدیریت بحران و اطفاء حریق برای دهیاران در چهار شهرستان عملی شده است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار