ایران جانبی

بهره برداری از ۱۱۱۰ واحد مسکونی تا پایان سال جاری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 200479
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱:۰۹
مدیرکل راه و شهرسازی قزوین اعلام کرد
شاخص : مدیرکل راه و شهرسازی قزوین گفت: هزار و ۱۱۰واحد تا پایان سال به بهره برداری رسیده و یک هزار و ۹۴واحد نیز تعهد استان برای سال آینده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، شورای مسکن استان پیش از ظهر امروز با دستور کار طرح اقدام ملی در استان و گزارش تحلیل بازار مسکن استان در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.

ابراهیم مبارک‌قدم در این جلسه اظهار کرد: پروژه مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵هزار نفر جمعیت، ۴۴هزار و ۲۸۲واحد درنظر گرفته شده که ساخت چهار هزار و ۹۲۰واحد باقی مانده است.

وی ادامه داد: برای شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت نیز ۵هزار و ۶۵۴ سهمیه درنظر گرفته شده بود که تقریبا صددرصد به پایان رسیده و بافت فرسوده نیز ۸هزار و ۸۴۲سهمیه اختصاص داشت که عمدتا به اتمام رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین ابراز کرد: درمجموع ۵۸هزار و ۷۸۴واحد برای ساخت درنظر گرفته شده که ۷۵درصد از آن به شهرهای بالای ۲۵هزار نفر جمعیت، ۱۰درصد به شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت و ۱۵درصد نیز به بافت‌های فرسوده اختصاص دارد.

وی افزود: سه شیوه برای احداث وجود داشت که شامل واگذاری پروژه به پیمانکار و خودمالکی و تعاونی ساز ۹۹ساله می‌شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: پروژه‌های مسکن مهر که زیر ۳۰درصد بوده یا دارای مشکل حقوقی یا فاقد متقاضی هستند از پروژه خارج شده و باقی پروژه‌ها تا چند ماهه ابتدای سال ۹۹ به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: هزار و ۱۱۰واحد تا پایان سال به بهره برداری رسیده و یک هزار و ۹۴واحد نیز تعهد استان برای سال آینده است.

مبارک قدم گفت: تا پایان آذر ماه سال جاری ۴۲۵واحد با آغاز طرح اقدام ملی به بهره‌برداری می‌رسد و تا پایان سال نیز چند پروژه که برخی از آن‌ها به دلیل کمبود آورده اعضا با مشکل مواجه شده، به اتمام می‌رسد.

وی افزود: پروژه‌هایی که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۹ به پایان برسد یک هزار و ۹۴مورد است که البته باتوجه به مشکلات موجود، ممکن است تمام آن‌ها به بهره‌برداری نرسد.

آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی

این مقام مسئول اذعان کرد: امکان توسعه فیزیکی شهر قزوین وجود ندارد و امکان سرریز جمعیت شهری به سمت مهرگان وجود دارد که در یک افق ۱۰ ساله، ظرفیتی برای جمعیت بالا خواهیم داشت که نمی‌توانند از اتوبان استفاده کنند، از این رو به ایجاد جاده دسترسی نیاز است، همچنین اخذ عوارض نیز به‌صورت پیمایشی خواهد شد.

وی افزود: هزینه اجرای مسیر بالغ بر ۲۰میلیارد تومان خواهد شد، سعی داریم هزینه اجرا را از منابع ملی تامین کنیم.

مبارک قدم ابراز کرد: کنترل حوادث در ۳۰کیلومتری شهرها ضرورت دارد و ایجاد جاده دسترسی مهرگان با جمعیت ۱۲۰هزار نفر در راستای کاهش و کنترل حوادث لازم است که این جاده بر اساس todاست و جاده‌ای سبز به سمت قزوین خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: برنامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی براساس طرح ملی جامع مسکن شامل ۹هزار و ۴۷۸واحد بود که توزیع استانی برای آن انجام شد تا تمرکز بر مرکز استان نباشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: از سی آذر ماه ثبت نام طرح اقدام ملی از ۱۰صبح تا۱۵بعدازظهر و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت و هزار و ۹۵۰واحد مسکونی را دربرمی‌گیرد و میزان تسهیلات ۷۵میلیون تومان است که دهک‌های میانی جامعه را شامل می‌شود.

این مقام مسئول اذعان کرد: استفاده از ظرفیت ماده شش قانون ساماندهی نیز باید مورد توجه قرار گیرد، در این قانون اشاره شده که اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی به نمایندگی از دولت در اختیار راه و شهرسازی قرار می‌‌گیرد.

انتهای پیام/۱۷۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار