بهزیستی تنها مرجع صدور مجوز تاسیس مهدکودک - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66257
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۴:۳۴
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان قزوین تاکید کرد:
شاخص : معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان قزوین گفت: صدور مجوز جهت تاسیس مهد کودک تنها از سوی بهزیستی وجاهت قانونی دارد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص، بهاره رحمانی معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان قزوین صبح امروز در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شاخص گفت: سازمان بهزیستی ۳۰ سال پیش با هدف پرورش و مراقبت همه جانبه کودکان اقدام به راه اندازی مهدکودک نمود.
وی در ادامه افزود: ممکن است بسیاری از مراکز فعال به وسیله مراجع اداری و رسمی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و شهرداری ها دایر شده باشند، که این دستگاه‌ها از نظر قانونی مجاز به فعالیت و صدور مجوز مهدکودک نبوده و کار آن‌ها غیرمجاز است.
رحمانی تاکید کرد: گذراندن دوره پیش از دبستان در مراکز غیر معتبر جهت ثبت نام در سال اول دبستان وجاهت قانونی ندارد.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۱۱۹ مهد کودک شهری و روستایی در استان قزوین فعالیت می‌کنند که در این مراکز کودکان ۶ ماهه تا قبل از ورود به نظام آموزشی نگهداری و پرورش می یابند.
رحمانی با بیان اینکه بهزیستی توجه ویژه‌ای به بهره‌مندی کودکان مناطق کم برخوردار و روستایی داشته است گفت: طرح یک وعده غذای گرم جهت کمک به رشد کودکان دچار فقر غذایی و تامین بخشی از شهریه مهدکودک خانواده های با در آمد پایین از جمله این بسته های حمایتی این سازمان است.

انتهای پیام/۷۲۳۱/ت۱/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار