ایران جانبی

» بهسازی راه‌های روستایی به ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
کد خبر: 209062
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۴۴
شاخص : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین با بیان اینکه اعتبارات موجود برای بهسازی و ترمیم راه‌های روستایی این استان پاسخگو نیست گفت: انجام این کار به بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، جواد حق لطفی در نشست با اعضای شورای اسلامی استان قزوین اظهار کرد: استان قزوین بیش از پنج هزار کیلومتر راه روستایی دارد که۵۷ درصد آن آسفالت و بقیه خاکی و شوسه است.

وی اضافه کرد: برای ترمیم و آسفالت ۷۰۰ کیلومتر از راه‌های خاکی این استان که عمدتا روستاهای با بیش از بیست خانوار را تشکیل می‌دهند ۴۵۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است. در این راستا سال گذشته ۲۱میلیارد تومان موافقت نامه برای این منظور ابلاغ شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین ادامه داد: البته ۳۰ درصد راه‌های آسفالته روستایی نیز به دلیل عمرطولانی آسفالت آنها، تغییرات آب و هوایی، فعالیت معادن و عبور بارهای غیرمجاز نیاز به لکه گیری و بهسازی دارند که برای انجام آن به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم.

حق لطفی یادآور شد: با وجود تمامی تنگناهای مالی در این زمینه، عملیات اصلاح و بهسازی راه‌های روستایی استان در هیچ مقطعی از سال لحظه ای متوقف نشده و همواره نیز تلاش داشته ایم تا با استفاده از امکانات موجود و با برنامه ریزی های به عمل آمده از سوی این اداره کل اجرای عملیات بهسازی، زیرسازی و روکش آسفالت راه های مورد نیاز را با کمترین هزینه پیش ببریم.

وی توسعه روستاها را مبتنی بر ایجاد زیرساخت های ارتباطی از جمله احداث راه دانست و اظهار کرد: در صورت تغییر نگاه در حوزه توزیع اعتبارات راه‌های روستایی و توجه ویژه به فصل حمل و نقل در کمیته برنامه ریزی شهرستانها به طور قطع شاهد سرعت بخشیدن به سایر خدمات در این مناطق خواهیم بود.

این مقام مسئول همچنین به خسارات سیل به راه‌های این استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۲۷ میلیارد تومان و امسال نیز ۱۲ میلیارد تومان به راه‌ و ابنیه های فنی استان قزوین خسارت وارد کرد که با وجود پیگیری های به عمل آمده هنوز اعتباری جهت جبران خسارت به این استان تخصیص نیافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: ما آمادگی داریم در صورت تخصیص اعتبارات استانی برای ترمیم راه‌های روستایی به همان میزان اعتبار نیز از منابع ملی جهت بهسازی راه‌ها هزینه کنیم.

انتهای پیام/ 1300/ د

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار