بهسازی ۵۳۷ کیلومتر از راه‌های شریانی استان قزوین در سال جاری انجام شده است
کد خبر: 115116
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۱۰
معاون اجرایی رییس جمهور:
شاخص : معاون اجرایی رییس جمهور گفت: در حوزه زیرساخت و بهسازی ۵۳۷ کیلومتر از راه‌های شریانی استان قزوین، در سال ۹۵ از محل بودجه وزارت راه و شهرسازی در این استان هزینه خواهد شد .

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور صبح امروز در جلسه شورای اداری استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی در حوزه زیرساخت و بهسازی ۵۳۷ کیلومتر از راه‌های شریانی استان قزوین، در سال ۹۵ از محل بودجه وزارت راه و شهرسازی در این استان هزینه خواهد شد .

وی افزود: علاوه بر اعتبارات اختصاصی سفر ریاست جمهوری، برای ایمن سازی و اصلاح دوازده نقطه از محورهای پر تردد و پر حادثه استان که حوادث تلخی را به دنبال داشته ۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای سال جاری در نظر گرفته شده است.

معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه تحویل ۶ هزار واحد مسکونی مهر در سطح استان در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، گفت: در حوزه انرژی تا پایان سال جاری ۳۸ روستا و تا پایان سال آینده ۱۰۰ روستا گاز رسانی خواهد شد.

شریعتمداری ادامه داد: وزارت کشور با همراهی شهرداری شهرهای استان قزوین در نوسازی ناوگان حمل و نقل تعهداتی را پذیرفته و طی امسال و سال آینده سعی دارد با کاهش آلاینده‌ها اقداماتی اساسی برای بهبود وضعیت سلامت مردم و آب و هوای منطقه انجام دهد.

این مسوول افزود: در حوزه ارتباطات و اطلاعات فناوری تا پایان دولت یازدهم ۱۰۵ میلیارد تومان در حوزه IT, ICT در سطح استان سرمایه گزاری می‌شود و در ۳۲۰ روستا تا پایان سال ۹۶ اینترنت پرسرعت آماده بهره برداری خواهد بود.

وی عنوان کرد: ۱۳۹کیلومتر فیبر نوری برای زیرساخت‌های ICT در سطح استان آماده بهره برداری است و ۹۵ کیلومتر تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید؛ با اقداماتی که در حوزه زیرساختی مخابرات انجام می‌شود ظرفیت دسترسی پهنای باند و هم مصرف آن در استان ۲ و نیم برابر خواهد شد.

معاون اجرایی رییس جمهور در ادامه گفت: شبکه نسل دوم تلفن همراه اول و شبکه نسل سوم تلفن ایرانسل در شهرهای قزوین، الوند، تاکستان، آبیک، بویین زهرا و محمدیه و نسل چهار در شهرهای قزوین و آبیک توسط بخش دولتی و خصوصی قابل بهره برداری خواهد بود.

این مسوول افزود: هزار و ۲۹۶میلیار تومان سرمایه در گردش برای ۳۵۳ واحد فعال تولیدی استان برای اینکه تولیدات خود را  با قابلیت بیشتری به بازار عرضه کنند تعلق می‌گیرد.

شریعتمداری در پایان گفت:اختصاص ۲۰۷ میلیارد تومان تجهیزات سرمایه ثابت به ۹۰ طرح از طرح‌های نیمه تمام استان در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار