به‌سخره گرفتن تهدیدها و تحریم‌های امریکا در روز ملی استکبارستیزی/ ۱۳آبان امسال باشکوه‌تر برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 176326
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
در مصاحبه با مسئولین استان قزوین اعلام شد:
شاخص : در مصاحبه با مسئولین استان قزوین مطرح شد: با حضور حداکثری در ۱۳ آبان در واقع تحریم‌ها، تهدیدها و کابویی بازی‌های ترامپ را به سخره خواهیم گرفت و مشت محکمی به دهان آمریکا می‌زنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، روز ۱۳ آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان این سه واقعه تاریخی است؛ از ابتدای انقلاب اسلامی دشمنان و به ویژه آمریکا از هیچ توطئه‌ای دریغ نکردند تا به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را به زانو درآوردند اما همیشه این ملت انقلابی و دیندار ایران بودند که با پیروی از امام راحل و مقام معظم رهبری، دشمن را ناکام گذاشتند.

امسال هم در آستان ۴۰ سالگی پیروزی شکوهمند انقلابی اسلامی هستیم و دشمن همچنان بر تبل توخالی تحریم‌ها و تهدیدها می‌کوبد اما ملت ایران هیچگاه مرعوب دروغ‌های تکراری که هیچ حاصلی ندارد، نمی‌شود و پرچم سرافراز جمهوری اسلامی ایران را در قله‌ اقتدار و پیشرفت به احتزاز درمی‌آورد.

مردم ایران با بصیرت و دشمن‌شناسی که دارند امسال بیشتر از سال‌های دیگر اهمیت روز ملی استکبار ستیزی را درک می‌کنند و در این روز با نیروی هر چه بیشتر شعار “هیـهـات منـا الـذلـه” و “مرگ بر آمریکا” را فریاد خواهند زد.

در ادامه به گفت‌وگو با مسئولین استان قزوین درباره اهمیت و ضرورت حضور در مراسم ملی استکبار ستیزی در ۱۳آبان پرداخته‌ایم؛

حجت الاسلام علی اسلامی نماینده قزوین در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: ما در طول تاریخ کشور به ویژه در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب اسلامی از دشمنان آسیب‌ها و آزار زیادی دیدیم و آمریکا توطئه‌های فراوانی بر علیه ایران داشته به همین سبب در تاریخ ما این روز معین شده تا به فراموشی سپرده نشود.

وی افزود: هرجای کشور بعد از انقلاب که ادعای تجزیه و به هم زدن امنیت و آرامش کشور و مرزها بود دیده شده سفارت آمریکا در آن دخالت داشته به طوری که شرق و غرب ایران را به جان نظام می‌انداخت و با دولت مرکزی و با قوای نظام به جنگ ستیز می‌کرد.

اسلامی تصریح کرد: در طول تاریخ ۴۰ ساله آمریکا در هر نقطه‌ای از این کشور و هر زمانی اگر توانسته با نظام و انقلاب در بیفتد دریغ نکرده لذا ملت بزرگ ایران باید برای مبارزه با چنین عنصری که ستم و غارت می‌کند روزی را معین کرده و در آن روز ملت بویژه جوانان و  نوجوانان به خیابان‌ها می‌آیند توطئه‌های آمریکا را معدوم می‌کنند.

نماینده قزوین در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امیدوارم خدواند به ملت ایران کمک کند و دشمن بیشتر از همیشه شکست مفتضحانه از ملت ایران بخورد.

علی موسوی فرماندار قزوین اظهار کرد: ۱۳ آبان در تاریخ سیاسی معاصر ما از ویژگی‌های خاصی برخوردار است چراکه رویدادهای مهمی در این روز اتفاق افتاده است.

وی افزود: موضوع مخالفت امام راحل با لایحه کاپیتولاسیون بود که یک قرارداد استعماری ننگینی برای کشور ما بود بدین صورت اگر اختلاف حقوقی،قضایی و کیفری بین شهروندان ایرانی با یک مستشار آمریکایی پیش می‌آمد دستگاه قضایی ما اجازه ورود به مستشار امریکایی را نداشتند و می‌بایست پرونده را به کشور آمریکا ارسال می‌کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: باتوجه به رویدادهایی که در تاریخ سیاسی ما رخ داده این روز اهمیت بیشتری دارد  باید همه مردم با این روز آگاه شوند وتا هرچه باشکوه برگزار شود.

فرماندار قزوین گفت: ضرورت زنده نگه داشتن این روز در این است که مردم در صحنه باشند و با تجمع و راهپیمایی انزجار خود را اعلام کنند.

موسوی ابراز کرد: تحریم‌های آمریکا تصمیم جدیدی نیست ما از اوایل انقلاب این تحریم‌ها را داشتیم و حضرت امام یک جمله تاریخی دارند که اگر دشمن ما را تحریم یا محاصره نظامی کند بداند ما فرزند عاشورا هستیم و اگر تحریم اقتصادی بکند بداند ما فرزند رمضان هستیم.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه ما این الگوها را داریم و با این دیدگاه می‌توانیم این مشکلات وتهدیدها را پشت سر بگذاریم.

حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز وآبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما هرسال روز ۱۳ آبان را جشن میگیریم و پیام خود را به جهان صادر می‌کردیم باتوجه به شرایطی که وجود دارد امسال پرشکوه‌تر خواهد بود.

وی افزود: اگر بخواهیم یک بازتاب خوبی در جهان داشته باشد و بتوانیم استکبار ستیزی را به نمایش بگذاریم باید با انسجام داخلی و برخورد با خود تحریمی‌ها در راستای مقابله با اقدامات آمریکا قدم برداریم و خود تحریمی‌ها را از بین ببریم تا پیام خود را با برد بیشتری صادر کنیم.

علی صفری شهردار قزوین اظهار کرد: ۱۳ آبان روز ملی استکبارستیزی است روزی که صدای آزادی خواهی ملت ایران از زبان شجاعانه امام (ره) به گوش همگان رسید و به عنوان روزی ماندگار در تاریخ ایران ثبت شد.

وی با بیان اینکه ملت ایران با حفظ  وحدت کلمه باید ادامه دهنده راه امام راحل باشند گفت: ۱۳ ابان روز وحدت همه مبارزانی بود که توانستند بر بزرگترین استکبار دنیا پیروز شوند.

صفری ابراز کرد: در روز  ۱۳ ابان وحدت کلمه معنی پیدا کرد و نشان داد که با وحدت و همدلی می‌توان با چپاولگران مبارزه کرد.

شهردار قزوین گفت: این روزها که استعمارگران تمام تلاش خود را می‌کنند با جمهوری اسلامی مبارزه کنند و  با اعمال تحریم های ظالمانه و مردم ستیز خودشان جمهوری اسلامی را دچار چالش کنند وظیفه ماست که در این روز به دور از همه دسته بندی های سیاسی و حزبی با تکیه بر وحدت و همدلی بتوانیم بر این تصمیمات ظالمانه رییس جمهور خشن و سنگدل ایالت متحده غلبه کنیم.

علی هوشمند رییس حوزه هنری قزوین اظهار کرد: با توجه به نزدیکی فاصله زمانی این همایش و رزمایش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی می توان از راه پیمایی و پیاده روی عظیم اربعین حسینی هم به عنوان یک مانور قدرت جهان اسلام یاد کرد چراکه علی رغم تلاش‌های دشمنان انقلاب امسال وسیع و چشمگیر انجام شد.

وی افزود: ۱۳ آبان به عنوان یک نماد استکبار ستیزی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران رقم خورده که ان شاءالله امسال هم با حضور اقشار مختلف مردم یک شور و شکل انقلابی در همان راستا استمرار پیدا خواهد کرد.

این مسئول بیان کرد: مردم با حضور حداکثری در ۱۳ آبان در واقع تحریم‌ها، تهدیدها و کابویی بازی‌های ترامپ را به سخره می‌گیرند و مشت محکمی به دهان آمریکا خواهند زد.

عباس نظری معاون سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار کرد: موضع گیری‌های کشورهای استکباری برای این است که انقلاب اسلامی در منطقه و در دنیا به عنوان یک انقلاب تاثیر گذار با مبانی ارزشهاییی مانند مبارزه با ظلم و جنایتکاران و حمایت از مظلومان مستضعفان و مقاومت و مقابله با استعمار و استکبار نقش آفرینی کرده و امروزه هم همین تاثیرگذاری را دارد.

وی افزود: لذا آنهایی که قبل از انقلاب در ایران منافعی داشتند ذخایر و معادن ایرن را به غارت می بردند و مردم ایران را مورد استعمار و استسمار خود قرار می دادند و رژیم طاغوت را به عنوان ژاندرم منطقه منافع آمریکا بزرگ نمایی می‌کردند با پیروزی انقلاب این منافع را از دست دادند به همین خاطر دست از توطئه و کارهای شیطنت آمیز خود دست برنداشتند.

این مسئول بیان کرد: بنابر فرمایش امام که  آمریکا را به عنوان شیطان بزرگ  معرفی کردند این است که یکی از کارهای شیطان دشمنی همیشگی است.

نظری ابراز کرد:  آمریکا به عنوان سردمدار استکبار جهانی و دشمن آشکار ما است و تا زمانی که منافعش تامین نشود دست بر نمی‌دارد لذا هر روز بر علیه انقلاب و مردم ایران توطئه می‌کند.

معاون سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد:  توطئه‌های امریکا برای ما به عنوان ملت ایران و اعضای خانواده نظام جمهوری اسلامی ایجاب می‌کند ما در مقابل این توطئه‌ها بایستیم و مقابله کنیم.

وی تصریح کرد:  ۱۳ آبان روز ملی استکبار ستیزی است که مسیر حرکت نظام که همان مبارزه با استکبار و مستکبرین مشخص می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه آمریکا قصد داشت با تسخیر سوریه و عراق به ایران نفوذ کند، افزود: در ۱۳ آبان با تجمع اقشار مختلف به دشمن می فهمانیم که استکبار در ایران جایگاهی ندارد و هیچگاه اجازه نخواهیم داد در امور نظام مقدس جمهوری اسلامی دخالت کنند.

رضا رسولی شربیانی رییس دانشگاه پیام نور استان قزوین اظهار کرد: ۱۳ آبان به واسطه استقلال حرکت دانشجویی در کشور اهمیت بالایی دارد.

وی افزود: دانشجوها در راستای تکمیل پروسه انقلاب برای آزادی جمهوری اسلامی حرکت کردند چراکه استقلال برای هر کشوری یکی از آرمان‌های اساسی است و به فرمایش مقام معظم رهبری دانشجو باید آرمانگرا باشد و برای استقلال کشورش تلاش کند.

رسولی با اشاره به موضع گیری های ترامپ در راستای تجدید تحریم ها خاطرنشان کرد:  تحریم ها در راستای وابستگی و وابسته کردن به کشورهای بیگانه و تحمیل فشار برای تسلیم است لذا برای اینکه ما امسال نشان دهیم که با فشارها هم ذلت و زور را نمی پذیریم حضور حداکثری اهمیت دوچندانی خواهد شد.

رییس دانشگاه پیام نور تصریح کرد: مشکل ما با آمریکا استقلال و وابستگی است و مردم باید بدانند که استقلال هزینه دارد.

وی افزود: حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان “نه بزرگ” به آمریکا و کشورهای استکباری را تمدید خواهد کرد.

این مسئول بیان کرد: به عنوان جامعه دانشگاهی از آحاد ملت بویژه جوانان دانشجو دعوت می کنم که در این روز پرشور برای استقلال کشور و ادامه اقتدار ملی در این راهپیمایی حضور داشته باشند.

مرتضی سمیعی سرپرست  اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: با توجه به فرمایش امام (ره) ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است  و امروز هم با توجه به سخنان اخیر رییس جمهور آمریکا در خصوص تحریم ها و مواضع خصمانه ای؛ اهمیت این مسئله دوچندان می شود.

وی افزود: دانش آموزان و فرهنگیان منسجم همه در کنار هم روز ۱۳ آبان حضور پیدا می کنند و یک بار دیگر این روز به یاد ماندنی را که روز مبارزه با استکبار جهانی به نمایش می‌گذارند و صدای خود را به گوش جهانیان می رسانند.

این مسئول خاطرنشان کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان نشان می‌دهد که مردم تا پای جان ایستادگی می‌کنند و آمریکا و دست نشانده‌هایشان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

فرج الله فصیحی رامندی عضو شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا بر اساس اصل استکبار ستیزی و مبارزه با آمریکا بنا شده و از شروع نهضت امام(ره) تا به امروز همچنان این روحیه در مردم وجود دارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی همواره ستیز خود را با استکبار نشان داده و از طرفی استکبار هم دست از دشمنی و جنایات بر علیه انقلاب اسلامی بر نداشته و از زمان پیروزی انقلاب تاکنون مستمرا توطئه و دسیسه‌هایش را علیه انقلاب اعلان داشته است.

رامندی خاطر نشان کرد: حضور مردم در مراسم های مختلف از جمله روز مبارزه با استکبار جهانی نشان دهنده این است که مردم همچنان بر اهداف و آرمان های خودشان ایستاده اند و روحیه استکبار ستیزی همچنان در آن ها وجود دارد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین ابراز کرد: امروز که تهدیدهای ترامپ جدی ترشده ضرورت حضور هم بیشتر شده و باید مردم با روحیه بالاتر و جدیت بیشتری در این روز حضور پیدا کنند و فریاد خود را بر سر آمریکا سر دهند.

وی بیان کرد: دعوت می کنم تا مردم در این راه پیمایی حضور پیدا کنند و بدانند که اگر ما در برابر تهدیدات آمریکا یک قدم عقب بنشینیم بنا به فرمایش امام(ره ) آن‌ها ۱۰ قدم جلو خواهند آمد لذا اگر ما ایستادگی کنیم آنها از نقشه‌ها و توطئه‌هایشان سودی نخواهند برد.

حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک شاخصه‌ها و معیارهای خاصی دارد که این نشانه‌ها شناسنامه ۴۰ سال حاکمیت انقلاب اسلامی در ایران است.

وی افزود: در مواجه با ابرقدرت‌ها و حکومت‌های استکباری قطعا اگر بخواهیم به صادر شدن انقلاب اسلامی سرعت بخشیم و اثربخشی آن را در دنیا بیشتر کنیم لازم است این نشانه‌ها را پررنگ کنیم.

این مسئول تصریح کرد: ما نمی‌توانیم انقلاب اسلامی را از تاریخش جدا کنیم چرا که انقلاب اسلامی معرفی شده با واقعه‌های رخ داده شده است.

مجیدی ادامه داد: اگر بخواهیم بگوییم جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک نظام الهی و اسلامی استمرار دهیم باید تمام مدیران و مسئولین با تمام ضعف‌هایی که در حوزه مدیریتی وجود دارند در کنار هم این ایام را گرامی بداریم و این ایام را ترویج دهیم تا جامعه جهانی با این اهداف آشنا شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین بیان کرد:  ۱۳ آبان نشانه استکبار ستیزی و ایستادن در مقابل با ظلم است چراکه یکی از پر رنگترین اتفاقی‌هایی است که در حوزه استکبار ستیزی اتفاق افتاد حرکت محکم و اساسی در حوزه برخورد با مستکبرین و ظالمین که در طول تاریخ اتفاق افتاد.

مجیدی تصریح کرد: یکی از پایه‌های اساسی نظام اسلامی تحقق شعار “هیهات من الظله ” و ایستادن در مسیر حق است و اگر بخواهیم انقلاب به آرمان‌هایش برسد باید استقامت در مقابل ظلم را به کل جهان نهادینه کنیم.

وی افزود: موضع گیری‌های ترامپ نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران در جهان دارد به همین خاطر آن ها احساس خطر می‌کنند و ایران را یک مانع جدی در مقابل خود را می‌دانند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تنها راه مقابله با استکبار ایستادگی است و در طول تاریخ ثابت شد به هیچ وجه نباید با ظالم مسامحه داشته باشیم.

حکمت الله داودی رییس شورای شهر اسلامی قزوین اظهار کرد: با توجه اقدامات کشورهای استکباری در گذشته و تحریم هایی که طبق قطعنامه بر علیه ایران انجام می شد باید حضور گسترده ای در ۱۳ ابان داشته باشیم تا جواب گستاخی ترامپ و اعضای کاخ سفید که قوانین بین المللی را زیر پا گذاشتند را محکم بدهیم.

وی افزود: لذا باید با حضور پررنگ اتحاد خود را به رخ استکبار جهانی به ویژه در راس آن آمریکا جانخوار به نمایش بگذاریم.

این مسئول بیان کرد: کارکنان شهرداری و اعضای شورا سعی می‌کنیم در صف اول در کنار مردم باشیم.

داودی اذعان داشت: اتحاد و همدلی پشت سر رهبر معظم انقلاب است که در ارتباط با کشورهایی مثل آمریکا که نسبت به ایران برخوردهای ظالمانه دارند سرافرازی خواهد و داشت و  نشان از اتحاد ما در مقابل با تحریم‌هاست.

حجت الاسلام علی عباسی رییس حوزه علمیه قزوین اظهار کرد: روز استکبار ستیزی یک کار حسینی است همانطور که ابا عبدالحسین(ع) با استکبار یزیدی جنگیدند ما هم باید با استکبار آمریکایی بجنگیم.

وی افزود: همانطور که یزید می خواست مردم را ذلیل کند امریکا و ترامپ هم می خواهند مردم ایران را ذلیل کنند همانطور که یزید ادمکش و تروریست بود ترامپ هم آدم کش و تروریست است اینها با اصل نظام جمهوری اسلامی مخالف هستند.

این مسئول بیان کرد:  در حقیقت ما با اعلان نفرت و انزجار از خودمان دفاع می کنیم چراکه آمریکا در هرجایی که قدم گذاشت موجب فساد شد و ملت های مظلوم را به ستوه آورد.

عباسی اظهار کرد: قدرت های استکباری زمانی می بینند جمهوری اسلامی در مقابلشان قد اعلم کرده می خواهند  برای تسلیم کردن نظام ما اجماع جهانی بوجود آورند درحالی که موفق به چنین کاری نخواهند شد.

وی تصریح کرد: ۱۳ آبان فرصتی است تا مردم انزجار خود را از آمریکا اعلام کنند و مشکلات جامعه موجب نشود تا مردم از استکبار ستیزی دست بردارند چون هرکسی که با آمریکا پیوند برقرار کرد علاوه بر بیشتر شدن مشکلاتش به ضعف و ذلت کشانده شد.

علی فرخزاد معاون امور عمرانی استاندار قزوین بابیان اینکه آمریکا نمادی از استکبار است اظهار کرد: روز ۱۳ آبان کشور ما در واقع  یک نمادی از مقابله با استکبار و منش و تفکر استکبارستیزی را  به نمایش میگذارد.

وی افزود: ما در تمام عرصه های زندگی، اجتماع و حاکمیت باید روحیه مقابله با استکبار را در تصمیم گیری‌ها و سیاست‌ها داشته باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: دانش آموزان باید از همان مقاطع تحصیلی با شرکت در چنین مراسماتی با این روحیه آشنا شوند چرا که تنها مقابله با آمریکا نیست این روحیه را باید در تمام مقاطع و تصمیم گیری ها روش زندگی داشته باشیم.

فرخ زاد تاکید کرد: استقلال و ازادگی منشی است که از ۱۳ آبان گرفتیم ،پس باید در نگهداری آن تلاش کنیم.

محمد علی حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های مهم کشورهایی مثل ایران که داری موقعیت استراتژیک هستند دوستی‌ها و دشمنی‌هاست.

وی افزود: طبیعی است که با توجه به نقش ایران در منطقه و جهان در مقابل جهان دشمنان قسم خورده ای داریم در واقع می خواهند مانع از یک ایران قدرتمند شوند.

این مسئول تصریح کرد: در واقع کارهایی که به وسیله ترامپ اتفاق می‌افتد با همین رویکرد است که قصد انزوا و کوچک کردن ایران را دارند.

حضرتی بیان کرد: در حقیقت قدرت های استکباری این راهبردها را ترغیب می‌کنند و طبیعی است که مردم به تبعیت از  مقام معظم رهبری اجازه  حرکت‌های اینچنینی را به دشمنان نخواهند داد.

غلامرضا حقایق پور با بیان اینکه ۱۳ ابان یک نقطه عطف در تاریخ انقلاب است، اظهار کرد:باتوجه به اینکه ماهیت انقلاب ما استکبار ستیزی است و مبارزه با ظلم جزو لاینفک نظام است بنابراین هر روز ما باید روز مبارزه با استکبار باشد.

وی افزود: ۱۳ آبان به عنوان یک روز نمادین نامگذاری شده و ملت شریف باید شرکت گسترده داشته باشند و اهمیت این روز را بیشتر قدر بدانند.

این مسئول خاطرنشان کرد: امسال باتوجه بحث تحریم هایی که بنا است بر علیه کشور ما  اعلام شوند اهمیت این مسئول بیشتر می شود.

حقایق پور تصریح کرد: ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی از اول هم تحریم بودیم و اتفاق خاصی نخواهد بود اما باید بدانیم آن روزهایی که دشمنان ما و در راس آن آمریکا و اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس زوم می کنند و اعصبانی می شوند بیشتر اهمیت دهیم که یکی از ان روز ۱۳ آبان است.

وی ادامه داد: معمولا آمریکا در روز ۱۳ آبان تحرکاتی را بر علیه ایران انجام می دهد و ما باید بنابر فرمایش امام(ره) ما روی نقطه ضعف دشمن دست بگذاریم.

مریم بیدخام مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری قزوین اظهار کرد: اتفاقاتی که در ۱۳ آبان رخ داد نشان از عزم ملت ایران در راستای حفط استقلال و اعتلای هویت اسلامی است و ما باید یاد این روز را زنده نگه داریم و ضرورت دارد این اتفاقات را برای نسل جوان بازگو کنیم.

وی افزود: ما هرساله شاهد هستیم همه آحاد مردم حضور پیدا می کنند و وحدت خود را در مقابل دشمن نشان می‌دهند.

این مسئول بیان کرد: دعوت میکنم مردم امسال نیز همچون سنوات گذشته در این راهپیمایی شرکت کنند تا مشت محکمی در مقابل سیاست های غلط امریکا باشد.

بیدخام ادامه داد: ما در طول تاریخ ۴۰ سال هیچگاه روی خوش از آمریکا ندیدیم و همواره سیاست مقابله با ایران را داشتند و امسال به علت موضع گیری‌های بیش از حد ترامپ باید حضور مردم در به نمایش گذاشتن وحدت پررنگ تر باشد.

حجت‌الاسلام علی قابل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار کرد: باتوجه به فرمایش خداوند در قرآن ما باید ایام الله را بزرگ بشماریم که ۱۳ ابان نیز یکی از این روزهاست.

وی افزود: امام خمینی (ره)  با شناختی که از اسلام داشتند برای خدا فریاد زدند و مردم در تعقیب همان اهداف به میدان آمدند و سپس دانشجویان در ادامه همان انگیزه مانع حرکت به سمت خدا را هدف قرار دادند .

قابل خاطرنشان کرد: ما موظف هستیم ۱۳ آبان  را گرامی بداریم چه بسا که استکبار جهانی هر روز و هر زمان دشمنی را تکرار می کند.

این مسئول تشریح کرد: در حقیقت ۱۳ ابان منشا و روز شروع تحریم ها و دشمنی ها در مقابل انقلاب ما بود و اکنون که ترامپ تهدید به تجدید تحریم ها می کند از همان روزی است که در ۱۳ آبان لانه جاسوسی تسخیر شد و آقای کارتر اعلان قطع رابطه با ایران کرد که امام فرمود الهی که قطع رابطه کنند ما رابطه گرگ و میش را نمی خواهیم نشات می گیرد.

این مسئول تصریح کرد: تحریم ایران از سال ها پیش شروع شده و هرسال هم این تجدید می شودبنابراین ۱۳ ابان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است همه مردم ما باید برای مقابله با این توطئه به صف شوند .

قابل تصریح کرد: تحریم تنها یک مظهر دشمنی قدرت های استکباری است چراکه می بینیم دخالت ها در طول این ۴۰ سال ادامه داشته است.

وی افزود: امریکا پشت تمام این قضایایی که برای این مملکت اتفاق افتاده اعم از جنگ تحمیلی، ترورها تحریک قومیت ها و تمام فتنه ها رخ داده وجود داشته و  توسط عوامل نفوذی جیره خوار داخلی و اطرافیانش تلاش می کنند ایران را براندازد.

قابل گفت: اگر بخواهیم انقلاب تداوم پیدا کند باید همواره مبارزه علیه استکبار جهانی که در راس آن امریکاست همچنان سرزنده بماند.

اکبر اسکندرنژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اظهار کرد: ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی است و امروز جرثومه بودن آمریکا بیش از گذشته بر همگان روشن شده است.

وی اضافه کرد: استکبار هر بار به روشی با نظام به مقابله برخواسته و با آمدن ترامپ این بدخواهی و قدرت نمایی به اوج خود رسید اما بسیاری از این تهدیدات با هوشیاری و ایستادگی مردم خنثی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآورشد: تهاجم همه جانبه علیه ایران و به صفر رساندن فروش نفت توسط ترامپ به روز ۱۳ ابان موکول شده تا این روز را تحت تاثیر قرار دهد اما مردم ما با این حرکت عزم و اراده بیشتری برای نفرت از توطئه های استکبار خواهند داشت.

وی بیان کرد: هر چند آمریکا با هدف تغییر نظام وارد صحنه شده و به دنبال آسیب زدن جدی به نظام و انقلاب است اما تلاش می کند مردم را با فشار اقتصادی در مقابل نظام قرار دهد که در این نقشه نیز شکست خواهد خورد.

اسکندری نژاد تصریح کرد: دشمنان امروز در جبهه اقتصادی وفرهنگی دنبال ضربه زدن هستند وباکم رنگ کردن برخی آموزه های دینی می خواهند به اهداف استکباری خود برسند که همه باید هوشیار باشیم و این توطئه را نیز خنثی کنیم.

وی گفت: شاید در این آشفته بازار جهانی صحبتهای ترامپ تاحدی فًضای جامعه را مخدوش کند اما بهتر است به یاد روزهای اول انقلاب بیفتیم و همان همدلی را جایگزین بی اعتمادی کنیم و بدانیم اگر منسجم باشیم استکبار هیچ آسیبی نمی تواند به کشور وارد کند.

اسکندری نژاد از رسانه های گروهی استان خواست دراین ایام با اطلاع رسانی به موقع و تاثیر گذار زمینه حضور گسترده همه مردم را در راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان فراهم کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار