به‌کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز در قزوین ممنوع - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55237
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۳:۴۲
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد
شاخص : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: کارفرمایان نمی توانند براساس قانون کار از اتباع خارجی غیرمجاز استفاده کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مسعود بابایی با تاکید براینکه کارفرمایان نمی توانند براساس قانون کار از اتباع خارجی غیرمجاز استفاده کنند، اظهار کرد: بر اساس قانون کارفرمایانی که استنکاف کنند علاوه بر اینکه مشمول جریمه نقدی می شوند به دستگاه قضایی نیز معرفی خواهند شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به بخشنامه دولت در خصوص ممنوعیت استفاده از کارگران خارجی غیر مجاز، افزود: براساس این بخشنامه هیچ یکی از نهادهای خصوصی و عمومی نمی توانند از این گروه از کارگران استفاده کنند.

این مسئول بیان کرد: طبق قانون کار اتباع خارجی در شرایطی می‌توانند مشغول به کار باشند که دارای پروانه‌ کار باشند و اگر اتباعی بدون پروانه‌ کار به کار گمارده شود این موضوع با مجازات‌هایی همراه خواهد بود.

بابایی اعلام کرد: کارفرمایانی که برخلاف قانون عمل کنند روزانه پنج برابر حداقل دستمزد جریمه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه شورای عالی کار امسال حداقل دستمزد کارگران حدود ۲۳ هزار ریال در سال ۹۴ اعلام شده و به ازای هر روز اشتغال غیرمجاز کارفرمایان ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ تومان جریمه می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: این بخشنامه در راستای سیاست‌های دولت در خصوص صیانت از نیروی کار داخلی، حل معضل بیکاری و ساماندهی اتباع بیگانه صادر شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار