Iranjb.ir

به‌کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز در قزوین ممنوع - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55237
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۳:۴۲
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد
شاخص : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: کارفرمایان نمی توانند براساس قانون کار از اتباع خارجی غیرمجاز استفاده کنند.
۳۴۲۰۶_orig-1

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مسعود بابایی با تاکید براینکه کارفرمایان نمی توانند براساس قانون کار از اتباع خارجی غیرمجاز استفاده کنند، اظهار کرد: بر اساس قانون کارفرمایانی که استنکاف کنند علاوه بر اینکه مشمول جریمه نقدی می شوند به دستگاه قضایی نیز معرفی خواهند شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به بخشنامه دولت در خصوص ممنوعیت استفاده از کارگران خارجی غیر مجاز، افزود: براساس این بخشنامه هیچ یکی از نهادهای خصوصی و عمومی نمی توانند از این گروه از کارگران استفاده کنند.

این مسئول بیان کرد: طبق قانون کار اتباع خارجی در شرایطی می‌توانند مشغول به کار باشند که دارای پروانه‌ کار باشند و اگر اتباعی بدون پروانه‌ کار به کار گمارده شود این موضوع با مجازات‌هایی همراه خواهد بود.

بابایی اعلام کرد: کارفرمایانی که برخلاف قانون عمل کنند روزانه پنج برابر حداقل دستمزد جریمه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه شورای عالی کار امسال حداقل دستمزد کارگران حدود ۲۳ هزار ریال در سال ۹۴ اعلام شده و به ازای هر روز اشتغال غیرمجاز کارفرمایان ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ تومان جریمه می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: این بخشنامه در راستای سیاست‌های دولت در خصوص صیانت از نیروی کار داخلی، حل معضل بیکاری و ساماندهی اتباع بیگانه صادر شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار