به‌کارگیری حداکثر توانمندی‌ها برای درمان و پیشگیری از اعتیاد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 84716
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۱۰
استاندار قزوين تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان، بر به كارگيري حداكثر توانمندي جامعه براي درمان و پيشگيري از اعتياد تاكيد كرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، فریدون همتی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با تاکید بر به کارگیری حداکثر توانمندی جامعه برای درمان و پیشگیری از اعتیاد گفت: باید از طریق آموزش، فرهنگ سازی و استفاده از شیوه های اجتماعی با این پدیده خانمان سوز مبارزه کرد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اضافه کرد: قزوین از امکانات و ظرفیت های مناسبی در نگه داری و بازپروری معتادین برخوردار است و مشکلات اعتباری که به منظور ساماندهی این موضوع در استان وجود دارد باید برطرف شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: شرایط محیطی و اجتماعی، وجود صنایع مختلف،فرهنگ های متنوع و مهاجر پذیری در استان قزوین از جمله عواملی هستند که باعث بالارفتن آمار معتادین و متجاهرین کارتن خواب شده است.

همتی تصریح کرد: فرمانداران باید با جدیت این دغدغه را پیگیری کرده و شرایط مناسبی را برای مردم در جهت پیشگیری و مقابله با این آسیب اجتماعی فراهم کنند.

علیرضا جزینی قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور هم در این جلسه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر اعضاء ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: براساس سیاست های ابلاغی رهبر انقلاب در برنامه ششم توسعه سالانه باید پنج درصد از آمار معتادین کشور کاهش یابد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار