به شهادت رساندن شیخ نمر نهایت حماقت جبهه دشمن بود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88765
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه اقدامات عربستان و کشورهای همسو تحت تاثیر آمریکا است، گفت:به شهادت رساندن شیخ نمر نهایت حماقت جبهه دشمن بود چرا که بیداری اسلامی با ریخته‌شدن خون این رهبر شیعه دو چندان شد.

کامبیز هوشیار کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به اینکه در طول تاریخ حقانیت اسلام واقعی با مظلومیت همراه بوده، اظهار کرد: حکومت‌هایی مانند بنی‌امیه و بنی‌عباس در راستای نابودی اسلام ناب بسیارتلاشکردند.

وی با بیان اینکه شهادت افرادی همچون شیخ نمر همیشه موجب بیداری جهان اسلام و بشریت بوده است، افزود: سیاستی که آل‌سعود و در راس آن آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی در پیش گرفت در مسیر از بین بردن اسلام و انحراف آن است.

این کارشناس با تاکید بر اینکه ایدئولوژی انقلاب اسلامی ایران در تمام دنیا گسترش پیدا کرده، افزود: به شهادت رساندن شیخ نمر نهایت حماقت جبهه دشمن بود چرا که بیداری اسلامی با ریخته‌شدن خون این رهبر شیعه دوچندان شد.

هوشیار افزود: در شرایط امروز که گروهای تروریستی در صدد نشان دادن چهره‌ای خشن از دین اسلام و تفرقه بین شیعه و سنی هستند در این میان وظیفه مسلمانان کاهش حساسیت‌ها و دامن نزدن به برخی اختلافات بین ادیان است تا وحدت جهان اسلام حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله نمر همانند شهید نواب صفوی ایران است، گفت: این روحانی مجاهد به تکلیف خود یعنی مبارزه با استکبار و زنده نگه‌داشتن راه امام حسین (ع) عمل کرده و نباید تمام مسلمانان و آزادگان جهان به راحتی از خون این شهید بگذرند.

این مدرس دانشگاه  با بیان اینکه اقدامات عربستان و کشورهای همسو با آن تحت تاثیر آمریکا انجام می‌گیرد، ابراز کرد: در شرایطی که موضوع برجام و انرژی هسته‌ای در ایران مطرح است دشمن از هر راهی برای کارشکنی، جلوگیری از پیشرفت کشور و حفظ قدرت‌ خود استفاده می‌کند.

این کارشناس با تاکید بر اینکه تجمعات و اعتراضات به شهادت شیخ نمر در مقابل سفارت و کنسولگری عربستان ضروری و لازم بود، تشریح کرد: اعتراضات مردم شریف ایران با حفظ شئونات قانونی بوده است.

هوشیار ادامه داد: اقدامات خرابکارانه‌ای که در خصوص سفارتخانه عربستان رخ داد، طبق مستندات موجود از سوی بیگانگان و دست‌نشانده‌های آن‌ها بوده تا ملت ایران را مردمی بدون منطق و قانون شکن نشان دهند.

وی با اشاره به جریان‌های سیاسی که مدعی حقوق بشراند اما نسبت به شهادت شیخ نمر سکوت کرده‌اند، گفت: کسانی که دین خود را فروخته، آمریکا کعبه آنهاست و با اصل اسلام  مشکل دارند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار