همایش روزه اولی ها در قزوین برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105501
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱:۲۹
به همت دانش آموزان انجمنی شهرستان قزوین
شاخص : مراسم معنوی روزه اولی ها با حضور دانش آموزان پسر عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان شهرستان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش روزه اولی ها در قزوین که شامگاه چهارشنبه ۲۶ خردادماه ۹۵ مصادف با نهمین روز از ماه مبارک رمضان در سالن اجتماعات اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قزوین برگزار شد، دانش آموزان روزه اولی عضو انجمن های اسلامی مدارس قزوین به همراه سایر دانش آموزان انجمنی حضور داشتند.

f0b1dd30-a02e-464c-9a0d-7cb8135634c3

در این همایش که به همت دانش آموزان انجمنی شهرستان قزوین برگزار شد محمدرضا فلاح مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان قزوین ضمن بیان مطالبی پیرامون عظمت ماه مبارک رمضان و نقش انسان ساز این ماه عزیز، بر توجه هرچه بیشتر به لیالی قدر وفرصت ایجادشده برای بهره مندی هرچه بیشتر از کتاب آسمانی قرآن کریم تاکید کرد.

وی خطاب به برخی از دانش آموزان انجمنی حاضر در این همایش که ماه رمضان امسال برای نخستین بار در این ضیافت الهی روزه می‌گیرند گفت: قدر و ارزش روزها و شب های پر فیض و برکت ماه رمضان را بدانید.

استاد حوزه‌ها و دانشگاه‌های استان گفت: ما باید از قرآن کریم که کتاب آسمانی، چراغ راه و نشان دهنده مسیر زندگی است بهره لازم را ببریم و آن را وارد زندگی روزمره کرده و دستورات این کتاب آسمانی  را در جای جای زندگی فردی و اجتماعی سرلوحه اعمال و کردارمان قرار دهیم.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قزوین با اشاره به لزوم توجه مفهومی به آیات قرآن کریم گفت: تلاوت توأم با تأمل و تدبّر یک آیه از قرآن کریم و عمل به این کلام آسمانی، قدر و منزلتش از تلاوت بدون تأمل و بهره گیری یک جزء از قرآن بلکه کلّ قرآن کریم بالاتر و ارزشمندتر است گرچه تلاوت قرآن فی نفسه ثواب خاصّ خود را دارا هست.

۰f12e3da-e4cd-4aaf-9e77-7bb65ec36ab6

هدف از این برنامه تشویق دانش آموزان انجمنی به روزه داری و ترویج سنت حسنه افطاری ساده بود که از جمله برنامه‌های همایش روزه اولی ها می‌توان به برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء ، قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط دانش آموزان انجمنی، مراسم افطاری،معرفی برنامه‌های ششمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و تقدیر از انجمنی‌های فعال اتحادیه شهرستان قزوین اشاره کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار